Hat-trick Igora Hajduka za slavlje Gradića, Damir Milanović uvjerljivo startao s Mraclinom

14.03.2021. / Damir Žbulj

Nogometaši Gradića odlično su krenuli u nastavak četvrtoligaškog natjecanja, sigurnom 3:0 domaćom pobjedom nad Tondachom iz Bedekovčine.

Apsolutni junak bio je Igor Hajduk, koji je zabio sva tri pogotka! Načeo je suparnika u devetoj minuti, prednost je povećao 15-ak minuta prije kraja, dok je konačni rezultat postavio u sudačkoj nadoknadi dvoboja.

Ekipa Gorana Jelavića stigla je tako do svoje osme ovosezonske pobjede i nalazi se na petoj poziciji ljestvice 4. NL Središte Zagreb s 27 bodova.

NK GRADIĆI: Ivan Zagorac, Filip Turkalj, Marko Cindrić, Hrvoje Krstanović, Toni Borovac (Luka Krstanović 76'), Josip Hrženjak (Leo Đuđić 83'), Armin Abazi (Antonio Pralas 67'), Krešimir Budimir, Igor Hajduk, Ante Radoš, Patrik Vojnić (Filip Božić 83').

-->>  Lukavec remijem u derbiju na Ravnicama sačuvao tri boda prednosti u jurišu na 3. HNL

Vodeći je s 42 boda Lukavec, koji je remijem kod Ravnica zadržao tri boda prednosti na vrhu.

U Jedinstvenoj županijskoj nogometnoj ligi nogometaši Mraclina su sjajnom partijom deklasirali Vatrogasac iz Zdenaca Brdovečkih sa 4:0 te su tako nastavili fantastičan pobjednički niz iz jesenskog dijela natjecanja.

Ovo im je deveto uzastopno slavlje, a ukupno 13. ove sezone!

Odličan je to start Damira Milanovića u JŽNL na klupi Mraclinaca, koji su sada ponovno na samo tri boda zaostatka za vodećim Samoborom, uz jednu odigranu utakmicu više. Baš kao i Top iz Kerestinca

Vatrogasci su pokleknuli već u trećoj minuti, Ivan Kos je poentirao. Petar Milatović je drugi gol domaćih zabio u 35. minuti, dok je pola sata prije kraja Slavko Vidović u potpunosti prelomio ovaj dvoboj. Josip Jurič je u završnici okrunio ovu dobru nogometnu predstavu, odigranu u teškim vremenskim uvjetima.

Prije početka utakmice održana minuta šutnje u čast preminulom tajniku ZŠUGVG i članu NK Mraclin Davoru Štubanu.

NK MRACLIN: Sonny Boy Dražić, Josip Domitrović, Filip Onić, Ivan Kos (Robert Petravić 58'), Petar Milatović, Matej Skrbin, Bruno Dandić (Domagoj Desput 46'), Hrvoje Koleš (Josip Jurič 76'), Slavko Vidović, Ladislav Roginić (Hrvoje Kolarić 76'), Hrvoje Šikić (Marin Mišević 86').

Ban Jelačić iz Vukovine je u derbiju na gostovanju u Jakovlju kod Dinama slavio 2:1, preokretom u nastavku dvoboja. Domaćin je od 17. minute vodio golom Petira, ali su igrači Stefana Rajića uspjeli početkom nastavka doći do izjednačenja, kad je Filip Harambašić realizirao kazneni udarac. Ivan Smok je u 77. minuti zabio za vrijednu pobjedu i napredak na petu poziciju na ljestvici.

NK BAN JELAČIĆ VUKOVINA: Davor Sakač, Petar Krasnić (Dominik Smolković 46'), Saša Sabljak, Ivan Smok (Jakov Karaula 89'), Josip Mihanović, Filip Harambašić Marko Rajić 90'), Mateo Nikić, Josip Matić, Miron Memić (Josip Miletić 46'), Jurica Čumpek, Antoni Prizmić.

-->> Polet s igračem manje uzeo bod u Ivaniću, Deverićev debi za zaborav na klupi Lomnice

Turopoljac je po teškom terenu teško stradao u Rakitju kod Svete Nedelje, ali tek u drugom poluvremenu.

Vodila je ekipa iz Kuča od sedme minute golom Lučića, a domaćin se vratio u dvoboj u samoj završnici prvog poluvremena. Početkom nastavka dolazi do potpunog preokreta, a pobjedu potvrđuje u zadnjih 20 minuta s tri pogotka za konačnih 5:1.

NK TUROPOLJAC: Petar Kovačić, Stjepan Martinić (Marko Preradović 59'), Filip Dejanović (Mile Anđelić 73'), Robert Begić, Mijo Jandriš (Tomislav Šutalo 45'), Marijo Šandor, Marko Paradžik, Vjekoslav Lučić (Leon Jaki 73'), Tomislav Horvat, Dino Halilić, Mario Matasić.

15. NK Zvekovac 15 0 2 13 9 44 -35 2

Sjajno je u nastavak sezone u 2. ŽNL Istok krenulo i Turopolje, uvjerljivom 5:0 pobjedom nad Žabnicom.