Polet s igračem manje uzeo bod u Ivaniću, Deverićev debi za zaborav na klupi Lomnice

14.03.2021. / Damir Žbulj

U toliko iščekivani nastavak natjecanja u Jedinstvenoj županijskoj nogometnoj ligi Polet iz Buševca krenuo je osvojenim bodom na teškom gostovanju kod Naftaša Ivanića (1:1).

Ekipa Zorana Tomčića povela je na isteku prvih pola sata, golom Bruna Šestaka, koji je par minuta ranije morao na teren umjesto Daniela Brajkovića.

Gostima je put do boljeg rezultata otežalo isključenje Roberta Zlodija, koji je prvu javnu opomenu zaradio u 36. minuti, a pet minuta kasnije morao je poslije drugog žutog kartona i ranije u svlačionicu, zbog prigovora na sudačku odluku.

Naftaš je brojčanu prednost brzinski iskoristio i neposredno prije odlaska na predah stigao do izjednačenja preko Miličevića.

Polet je u nastavku uspio sačuvati svoju mrežu te upisati svoj treći ovosezonski remi.

NK POLET BUŠEVEC: Hrvoje Bradić, Damir Baćan, Leonardo Janječić, Matija Brajković (Marko Klafurić 83'), Robert Zlodi, Marijo Pejak, Zvonimir Matušin (Janko Mikulić 89'), Ivica Sučić (Ivan Klafurić 46'), Bruno Jušić Mario Stuparić, Daniel Brajković (Bruno Šestak 26').

Klas iz Mičevca poražen je kod Stupnika 2:0, golovima Filipa Perića u prvom poluvremenu.

Hrvoje Lončarić je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena dobio drugi žuti karton pa su gosti u nastavku ostali bez ikakvih izgleda za povratak u utakmicu. Nezadovoljan sudačkim odlukama bio je i trener Klasa Dragan Karanović, koji je pola sata prije kraja također isključen te je morao napustiti klupu svoje momčadi.

NK KLAS MIČEVEC: Dejan Inđić, Antonio Matošević, Jan Knežević, Antonio Kundih, Tin Bakota, Domagoj Bedeković (Mihael Obad 65' / Denis Đukić 82'), Fran Matić (Josip Preglej 78'), Hrvoje Lončarić, Luka Kopilović (Luka Prugovečki 46'), Dario Roksandić, Filip Bedeković.

Kod jesenskog prvaka Samobora nije Lomnica imala nikakve šanse, bez obzira što je nedavno momčad preuzeo Stjepan Deverić, jedan od najboljih turopoljskih nogometaša u povijesti i legenda zagrebačkog Dinama.

Domaćin ima kvalitetu za viši rang natjecanja i to je ovaj put i potvrdio na travnjaku. Sve je bilo gotovo do sredine prvog dijela, vratar Buđak morao je čak pet puta po loptu u mrežu. Dvaput su strijelci bili Ivkovčić i Štulec, dok je autogol zabio Josip Ćurić. Konačnih 5:0 postavio je Krajačić u finišu dvoboja.

NK LOMNICA: Petar David Buđak, Matej Jukić-Sunarić (Petar Čurić 88'), Hrvoje Dilberović (David Posavec 49'), Marko Dijanežević, Josip Štuban (Marko Čolić 78'), Kristian Arbanas, Josip Ćurić, Marin Ćurić (Antonio Jeđud 82'), Luka Bubalo, Patrik Posavec (Mario Vidak 46'), Luka Mandura.

U nedjelju još Mraclin dočekuje Vatrogasac (Zdenci), Ban Jelačić gostuje u Jakovlju kod Dinama, a Turopoljac u Svetoj Nedelji.