Lukavec remijem u derbiju na Ravnicama sačuvao tri boda prednosti u jurišu na 3. HNL

13.03.2021. / Damir Žbulj

Veliki derbi Ravnica i Lukavca trebao je na kraju jesenskog dijela sezone odlučiti o samom vrhu četvrtoligaške ljestvice, međutim, prekid zbog korone pretvorio je ovaj okršaj u uvertiru za proljetni nastavak natjecanja.

Vodeći Lukavec je u prvih 16 nastupa upisao 13 pobjeda, dva remija i jedan poraz, dok su Ravnice bile bez poraza, uz 11 pobjeda i pet neriješenih ishoda i tri boda zaostatka prvom pozicijom.

Nakon dvoboja na Ravnicama razlika na vrhu je ostala ista i Lukavec s puno optimizma može nastaviti svoju borbu za ulazak u 3. HNL Središte.

Sredinom prvog dijela Marko Cimeša je goste iz Turopolja doveo u prednost, ali je šest minuta prije predaha Alen Fulir postavio konačnih 1:1.

Domaćin je uz snažan gorički pečat, jer od prve minute su krenuli i Matija Špičić i Igor Čagalj i Ivan Krizmanić, stariji brat igrača Gorice i braniča U-21 hrvatske reprezentacije Kreše Krizmanića, imao inicijativu u nastavku, ali je momčad Slavena Batovanje znalački sačuvala vrijedan bod.

Lukavec će i u idućem nastupu morati na gostovanje, kod Rugvica Sava 1976.

NK LUKAVEC: Nino Martin Luter, Domagoj Lagundžija (Niki Orešković 80'), Mario Meter, Marko Grdenić, Marko Cimeša, Hrvoje Humeljak (Luka Kovačić 90'), Josip Grdenić (Luka Borković 65'), Matija Ezgeta, Dino Konjevod (Ivan Krpečanec 55'), Petar Gudelj, Matej Puntarić. Klupa: Zvonimir Peršin, Benito Elez, Albert Valentinčić. Trener: Slaven Batovanja-Gičev.