FOTOGALERIJA Noć uoči Jurjeva krijesovi gorjeli diljem Turopolja
Dani oko Jurjeva u našem su kraju ispunjeni tradicijom. Proslava blagdana sveca zaštitnika Turopoljki i Turopoljaca nezamisliva je bez paljenja jurjevskog krijesa upotpunjenim kulturnoumjetničkim programom. Brojni su se mještani okupili u velikogoričkim naseljima upravo u noći uoči samog Jurjeva koje se obilježava 23. travnja. U organizaciji Plemenite općine Turopoljske krijesovi su te večeri gorjeli u devet plemenitih sučija.
Jurjevo je održano u Buševcu, Donjoj Lomnici, Hrašću, Kobiliću, Kurilovcu, Lukavcu, Rakitovcu, Plesu i Velikoj Mlaki.
Atmosferu najbolje dočaravaju fotografije koje donosimo u nastavku te u fotogaleriji.









Paljenje jurjevskog krijesa nekoliko dana ranije održano je i u Dubrancu te u Mraclinu, a večeras će se još održati u Kučama.
-Zahvaljujemo se svim udrugama i mještanima koji su zajedno s POT-om organizirali ova lijepa druženja i nastavili našu veliku turopoljsku tradiciju.
Središnja proslava Jurjeva u organizaciji Plemenite općine najavljena je za nedjelju, 26. travnja, u Parku dr. Franje Tuđmana u Velikoj Gorici od 18 sati.
foto: POT
Galerija slika
Još jedan Carevićev 'ljubimac' iz šibenskih dana preselio u Goricu
Od brojki do projekata: Gradonačelnik predstavio rezultate, rasprava o proračunu podijelila vijećnike, Savjet mladih prvi put bez politike
Zgrada velikogoričkog Doma zdravlja u lipnju kreće u obnovu!
Aktualac: Od vrtića do staračkog doma, od komunalnih radova do mogućeg razdvajanja najveće gradske četvrti
Grozdovci obilježili jubilej: Na skupštini povodom 25 godina djelovanja uručene zahvalnice, diplome i priznanja
Turopoljski skauti na tronu: "Panjevi" pobjednici Državne izviđačke olimpijade