Zelena rapsodija Kučama, obrezinska Žuta podmornica 'torpedirala' Klokočevac i učvrstila treću poziciju na ljestvici JŽNL

13.03.2023. / Damir Žbulj

Novu dobru utakmicu odigrali su nogometaši Mladosti iz Obrezine te su na kraju zaslužno slavili kod Klokočevca i tako zadržali izvrsnu treću poziciju na ljestvici Jedinstvene županijske nogometne lige.

Mario Kos je probio domaći bedem u 34. minuti, dok je Alen Crepulja u finišu prvog dijela svojim pogotkom nagovijestio kako će bodovi ipak u Obrezinu. Početkom nastavka zabio je i Filip Bedeković i tada je izgledalo da je utakmica u potpunosti odlučena. Međutim, ubrzo je Sodić smanjio zaostatak, a 20-ak minuta prije kraja Beloša je iz kaznenog udarca malo zakomplicirao stanje na travnjaku. Ipak, 'Žuta podmornica' pod vodstvom Romana Župetića nije dopustila veliko iznenađenje i završilo je 2:3.

Turopoljac je u Kučama deklasirao Dinamo iz Jakovlja rezultatom 5:1, uz hat-trick Filipa Sarafa. Gostujuću mrežu već u petoj minuti načeo je Tomislav Horvat, a posao je u 63. minuti zaključio Filip Carev. Saraf je pogađao u osmoj, 12. i 59. minuti, za veselje domaćih navijača. Jedina loša vijest bila je ozljeda koljena Ivana Hercigonje
, koji je morao ranije napustiti teren...

Polet nije uspio doći do pobjede kod Bregane, iako je od sedme minute golom Zvonimira Matušina imao početnu prednost. U samom finišu prvog poluvremena Ivanović je izjednačio, a upravo je Matušin u 68. minuti morao ranije pod tuš zbog drugog žutog kartona. Momčad iz Buševca uspjela je s igračem manje sačuvati ovaj bod, ali je izgubila korak za četvrtim mjesto, koje drži Rakov Potok i trećom obrezinskom Mladosti.

Klas iz Mičevca nije uspio iznenaditi Vatrogasac u Zdencima Brdovečkim, a jedini gol u 4:1 porazu postigao je Egon Kruezi.

Kupa je poražena pred svojim navijačima u Pokupskom. Nije pomogao pogodak Josipa Brajkovića, jer je Strmec na kraju slavio 1:3.

U idućem kolu Kupa gostuje u Obrezini kod Mladosti, Turopoljac igra kod Zrinskog u Farkaševcu, dok se u Mičevcu sprema okršaj Klasa i drugoplasirane Lomnice, koja je sigurnom pobjedom nad Slogom zadržala minimalan zaostatak za vodećom Jaskom. Meštrica će na svom travnjaku pokušati dobiti Breganu, a u Buševec na noge Poletu stiže Klokočevac.