Lomnica golovima Gudelja i Josipa Grdenića slomila otpor Sloge, Meštrica teško stradala kod lidera u Jastrebarskom

12.03.2023. / Damir Žbulj

Nogometaši Meštrice nisu se dobro proveli na gostovanju u Jastrebarskom kod lidera Jedinstvene županijske nogometne lige. Jaska Vinogradar nije imala milosti te je na kraju do vrha napunila mrežu ekipa iz Gornje Lomnice.

Ivan Mihalinčić, ni kriv ni dužan, morao je čak sedam puta vaditi loptu iz mreže. Krnjus je bio dvostruki strijelac, dok su zabijali još i Borković, Španić, Bašić, Borovec i Kordić.

Lomnica je zadržala korak za vodećom Jaskom sigurnom 2:0 pobjedom nad Slogom iz Križa.

Gosti su čuvali svoja vrata do završnih pola sata, kad je Petar Gudelj probio suparnički bedem. Iako ekipa Štefa Deverića u 70. minuti nije iskoristila kazneni udarac, pet minuta kasnije je Josip Grdenić riješio sve dvojbe oko pobjednika.

Lomnica i dalje ima minimalan zaostatak za liderom, a u idućem kolu gostuje kod Klasa u Mičevcu, koji se u proljetnom dijelu sezone 'probudio' i bit će izuzetno zahtjevan suparnik. Meštrica će na svom travnjaku, također u subotu 18. ožujka od 15.30 sati, dočekati Breganu.

U preostalim utakmicama 17. kola JŽNL ove nedjelje Mladost iz Obrezine gostuje kod Klokočevca, Polet igra kod Bregane, Klas ide na noge Vatrogascu u Zdence Brdovečke, dok će od 15 sati Turopoljac dočekati Dinamo iz Jakovlja, a Kupa će u Pokupskom biti domaćin Strmcu.