Remijem protiv Hrvatskog dragovoljca Gorica okončala polusezonu

09.12.2016. / Nefertum IT
Ako su nogometaši Gorice prije dva tjedna pobjedom protiv Zagreba načinili ogroman korak prema naslovu jesenskog prvaka, utakmicama u Sigetu sve su prosuli. Najprije su dva boda izgubljena prošlog petka protiv Solina, a podjelom bodova Goričani su okončali i današnji dvoboj protiv Hrvatskog dragovoljca koji se uoči ove utakmice nalazio u negativnom nizu od čak pet poraza. Konačnih 1:1 zasigurno nikog nije zadovoljilo.

Hrvatski dragovoljac bio je kud i kamo bolji i opasniji takmac u prvom, a Gorica u drugom dijelu zbog čega ostaje dojam kako se ipak moglo do punog plijena, a naročito nakon ulaska Tonija Španje. Djelovala je Gorica jalovo u prvih pola sata, a niti glasni povici sigurnog Kristijana Kahline nisu razbuđivali igrače koji su danak lošoj igri platili u 31. minuti kada je neopreznost goričke obrane iskoristio Valentino Majstorović dovevši Hrvatski dragovoljac u vodstvo.

Mogla je Gorica do izjednačenja u 39. minuti no sjajnu je priliku upropastio Marin Pejić koji je pucao visoko iznad gola. Nastavak susreta ipak donosi nadmoć goričkih igrača koji u 67. minuti dolaze nakon izjednačenja Marina Pejića kojeg je pravovremenom loptom proigrao Josip Serdarušić.

Mogao je Pejić devet minuta kasnije bolje reagirati kada je pucao glavom preko gola, dok su domaći igrači svoju šansu u posljednjim trenucima uglavnom tražili preko kontranapada. No, do ozbiljnijih udaraca prema sigurnom Kahlini nisu došli.