Kurilovec u nastavku susreta slomio Novigrad

24.02.2019. / Redakcija

Nogometaši Kurilovca pobjedom su otvorili proljetni nastavak prvenstva na trećeligaškom Zapadu. Po hladnom vremenu koje je u Kurilovec izmamilo tek stotinjak promrzlih gledatelja, domaći su nogometaši s 3:1 svladali Novigrad. Nakon ne odviše sjajnog prvog dijela, u nastavku susreta Kurilovčani su bili bolja i dominantnija momčad te su upisali očekivanu pobjedu.

Poveli su gosti u 23. minuti preko Dine Dukađina koji se lako oslobodio Krsnika i Čureka te sam izbio na domaćeg vratara Jelavića koji je bio nemoćan. Srećom u drugom okršaju s istim igračem kao pobjednik je izašao kurilovečki vratar koji je sjajnom intervencijom spriječio drugi pogodak gostujuće momčadi.

Uslijedio je potom period igre u kojem su dominirali domaći igrači koji u 43. minuti dolaze do izjednačenja. Nakon što s metra Slunjski, a potom i Kelava nisu uspjeli poslati loptu u mrežu, uspjelo je to iskusnome Matošu koji je vratio stvari na početak.

U drugih 45. minuta domaći su igrači bili dominantniji, no čvrsti gostujući blok nisu nikako uspjeli probiti. No, u 73. minuti nakon kornera domaći kapetan Mislav Čunčić sjajnim pogotkom pod gredu dovodi Kurilovec u vodstvo, a pobjedu je u 89. minuti potvrdio nakon novog prekida Ivan Rajić.