Klas do drugog slavlja stigao u derbiju s Lomnicom, Polet upisao važne bodove protiv Vinogradara

18.11.2020. / Damir Žbulj

Pobjeda protiv Rakovca u prošlom kolu ipak nije bila pravi pokazatelj da je Lomnica izašla iz krize. Trebalo je taj rezultat potvrditi i na gostovanju kod u Mičevcu, no, lokalni derbi otišao je rezultatom 3:1 na stranu domaćina.

Klas je stigao do tek drugog ovosezonskog slavlja, oba je ostvario u posljednja tri kola i vratio nadu u očuvanje statusa u ovom rangu natjecanja.

Ekipa Dragana Karanovića je do početne prednosti stigao deset minuta prije poluvremena, strijelac je bio Domagoj Bedeković, a vodstvo je udvostručila nakon desetak minuta igre u nastavku, preko istog igrača.

Hrvoje Lončarić je u 69. minuti zabio i treći gol Klasa i tada je već bilo jasno da se gostima ne piše dobro.

Tračak nade donijelo je isključenje Hrvoja Nikolića, koji je izgubio živce u 75. minuti, ali nakon što je Luka Bubalo pet minuta prije kraja smanjio zaostatak, nije više bilo dovoljno vremena za bilo kakav povratak neizvjesnosti.

"Nakon utakmice došlo do međusobne prepirke među igračima, a daljnju eskalaciju spriječila je redarska služba," završni je opis ovog nervoznog dvoboja.

Lomnica je ostala na 24 boda i nalazi se na 11 mjestu pa sigurno jedna čeka zimski predah kako bi posložila svoje redove.

Klas ima devet bodova, kao i pretposljednji Rakovec. Vinogradar ima četiri više, ali i utakmicu manje, no, u posljednja četiri susreta upisao je četiri poraza, posljednji u Buševcu.

NK KLAS (M): Matija Sivec, Antonio Matošević (Toni Štefanac 81'), Ivan Orešković, Antonio Kundih, Sven Butković (Jan Knežević 61'), Luka Kopilović (Damir Krizmanić 46'), Domagoj Bedeković (Marko Samardžić 77'), Hrvoje Lončarić (Branko Janić 71'), Dario Roksandić, Hrvoje Nikolić, Tin Bakota. Trener: Dragan Karanović.

NK LOMNICA: Josip Pogledić, Filip Gršić, Marko Dijanežević, Kristian Arbanas, Luka Mandura, Igor Gusak, Mario Vidak (Krešimir Drk 78'), Luka Bubalo, Patrik Posavec, Filip Bedeković (Josip Štuban 64'), Leon Grgić. Trener: Romano Župetić.

Polet je protiv gostiju iz Mladine dobro obavio posao na svom travnjaku, Bruno Jušić je zabio u 13. minuti, a odmah na početku nastavka Bruno Žordić je postavio konačnih 2:0. Osma ja to pobjeda Tomčićeve momčadi, trenutno je na sjajnom šestom mjestu s 26 bodova.

NK POLET BUŠEVEC: Hrvoje Bradić, Damir Baćan, Bruno Žordić, Matija Brajković, Marijo Pejak, Zvonimir Matušin (Leonardo Janječić 67'), Ivica Sučić, Bruno Jušić, Mario Stuparić (Luka Rožić 46'), Ivan Klafurić (Bruno Šestak 46'), Damir Milanović. Trener: Zoran Tomčić.

Turopoljac je u Kučama remizirao sa Stupnikom. Miljenko Kumić donio je prednost domaćinu, ali je poslije pet minuta igre u drugom poluvremenu Filip Perić zabio za konačnih 1:1.

NK TUROPOLJAC KUČE: Petar Kovačić, Stjepan Martinić, Dario Iličić, Mijo Jandriš, Marko Paradžik, Vjekoslav Lučić (Tomislav Šutalo 72'), Kristijan Avramović (Filip Dejanović 6'), Tomislav Horvat, Ivan Šestok (Marko Preradović 56'), Adrian Perić (Matija Fabijančić 56'), Miljenko Kumić (Leon Jaki 88'). Trener: Milan Marinić.

U posljednjem ovogodišnjem kolu JŽNL Turopoljac gostuje kod Rakovog Potoka, a Polet igra kod Dinama u Jakovlju.

-->> Mraclin i dalje gazi sve pred sobom, Jelačić u Vukovini nastavio svoj fantastičan niz

Lomnica će na svom terenu pokušati prekinuti niz od sedam uzastopnih pobjeda Mraclina, Ban Jelačić svoju pozitivnu seriju želi nastaviti kod Vinogradara, a Klas je pred velikim izazovom kod drugoplasiranog Samobora, jedinom neporaženom ekipom.