Mjere popuštaju: Produljuje se radno vrijeme kafića, ukida se samotestiranje školaraca
Povoljnija epidemiološka situacija u zemlji dopušta ublažavanje mjera, rekao je na današnjoj sjednici vlade premijer Andrej Plenković. Povećat će se broj osoba koje smiju biti na javnim događanjima na otvorenom na otvorenom i u zatvorenom prostoru, produljuje se radno vrijeme kafića, a samotestiranje učenika prije odlaska na nastavu se ukida.
-Što se tiče osoba bez covid-potvrda povećat će se dopušten broj na javnim okupljanjima, a broj će biti bez ograničenja kad su u pitanju osobe s covid-potvrdama. Produžit će se radno vrijeme ugostiteljskih objekata do 2. Planira se ukidanje samoizolacija djece predškolske dobi osim u slučaju obiteljskog kontakta i ukidanje samotestiranja školaraca jednom tjedno- rekao je Plenković.
Planira se i ublažavanje mjera vezanih za različite zabavne, vjerske i turističke, kao i političke djelatnosti. Premijer je istaknuo kako se vidi da su posljedice i oblici bolesti od omikrona puno lakši nego što su bili prije te je dodao da je oko 76 posto populacije cijepljeno barem jednom dozom cjepiva.
HZJZ bi ove odluke trebao objaviti tijekom dana.
Krenule prijave za StartupVG: Prilika za razvoj inovativnih poslovnih ideja
Mon Ami uvršten u najprestižniji svjetski gastronomski vodič, MICHELIN Guide
Grozdovi vinogradari na stručnom putovanju u Bizeljsko: Učenje, degustacije i jačanje prekogranične suradnje
HEP za petak najavio nastavak radova u Velikoj Buni
Međunarodna nagrada Turističkoj zajednici Zagrebačke županije, posebno istaknut prekogranični projekt "InterWine"
FOTO: Počela ugradnja prvog betonskog nosača budućeg Selečkog mosta