Upoznajte pučku poeziju Nadice Kološe
Novi susret u Muzeju Turopolja u organizaciji Matice hrvatske predstavit će Velikogoričanima turopoljsku pjesnikinju Nadicu Kološa.
Na susretu kojeg će 25. listopada u 19 sati moderirati Đurđa Parać saznajte više o pučkoj poeziji nove gošće Matice hrvatske.
Nadica Kološa rođena je u Ogulincu 1951. godine. Nakon školovanja radila je do umirovljenja u Financijskoj agenciji, jedan dio u Zagrebu, jedan dio u Velikoj Gorici.
-Pučku poeziju pišem iz razloga očuvanja našeg domaćeg dijalekta od zaborava. Izdala sam svoju samostalnu zbirku poezije "Ti se nedaj zaboravu" u nakladi Kulture snova od nakladnika i urednika knjige Zdravka Odorčića. Izdane su mi i po jedna pjesma u međunarodnim zbirkama poezije More na dlanu (Stihovi šapuću školjci); Zagreb na dlanu, te Slavonija na dlanu. Pisanje lokalnim dijalektom je očuvanje hrvatskog jezika - da ne zaboravimo naš Kej i naše stare-poručila je Nadica Kološa.
U sutrašnjem susretu u umjetničkom programu nastupit će Beata, Marijeta i Nikola Kološa.
(foto: Ilustracija)
HEP Toplinarstvo zaključuje sezonu grijanja!
Centar za odgoj i obrazovanje u obnovi: Prostor se prilagođava, ugradit će se dizalo, otvorit će se i radna mjesta
Sveti Florijan nakon zabrana, devedesetih godina vraćen vatrogascima! Njegov kip u Ščitarjevu blagoslovljen prije 27 godina
Dječji odjel knjižnice ponovno otvoren
Proljeće puno aktivnosti za Udrugu "Spark": Pjesnikinje gostovale u Beču, potom razveselile štićenike Doma za starije i nemoćne
Velikogorički slikar izlaže u Galženici: Likovni radovi „Prema svjetlosti“ u izlogu knjižnice