Školarci iz Velike Mlake srebrni na Svjetskoj robotičkoj olimpijadi

20.06.2021. / Maja Peranić

Učenici OŠ Velika Mlaka sudjelovali su na Svjetskoj robotičkoj olimpijadi (WRO) i osvojili srebro!

WRO – World Robot Olympiad (svjetska robotička olimpijada) održava se od 2004. U njoj se na LEGO platformi natječu djeca iz cijelog svijeta na nacionalnim natjecanjima, a najbolji dobivaju priliku nastupiti na svjetskoj završnici. Učenici rade zajedno kao tim i pronalaze vlastita rješenja.

-Naglasak na natjecanju je u smišljanju robota i programa da samostalno savlada razne izazove na robotskoj stazi. U ovako poticajnom okruženju  natjecatelji napreduju usvajajući nova znanja i vještine-istaknuli su iz škole.

Od 2019. godine ovo se natjecanje održava i u Hrvatskoj u organizaciji Hrvatskog robotičkog saveza i mađarskim EDUTUS sveučilištem. Ove godine u njega se uključila i OŠ Velika Mlaka koju je predstavljao tim učenika 3.a razreda pod nazivom „MiniMlaka”, a to su bili Viktor Balenović, Ivan Borić, Angela Šunjerga i Tena Zujić uz potporu profesora Ivana Mudrija.

U borbi protiv klimatskih promjena osmislili su robota te osvojili drugo mjesto u kategoriji 1. - 5. razred osnovnih škola.