Proslava blagdana svetog Petra i Pavla
U katoličkom kalendaru 29. lipanj blagdan je svetog Petra i Pavla, apostalskih prvaka koji su se susreli tri puta za njihova života, a na isti dan su pogubljeni.
Sveti Petar i Pavao apostoli su prvaci i zaštitnici istoimene župe u Velikoj Gorici gdje će se središnje misno slavlje povodom titulara župe održati s početkom u 11:00 sati, dok u 18:30 slijedi još jedna sveta misa za one koji su možda propustili dvije jutarnje.
Današnji dan posebno se obilježava i u Šiljakovini, Veleševcu i Rakitovcu.
Kada govorimo o velikanim kršćanstva zacijelo su to upravo sveti Petar i Pavao. Iako se za svog života nisu puno susretali, Crkva im je odredila isti dan za svetkovinu, a smatra se da su pogubljeni na isti dan. Bili su zajedno samo tri puta u životu i to u Jeruzalemu, Antiohiji te u Rimu gdje su oba položili svoje živote za Krista i svoju vjeru i to je bio presudan događaj da im Crkva oda počast jednom zajedničkom svetkovinom.
Veliki gubitak za goričku sportsku zajednicu: Napustio nas je Igor Panadić, čovjek bez kojeg povijest kurilovečkog i velikogoričkog ženskog rukometa ne bi bila ista
Savršena haljina bez kupnje: Ana Marija Špikić predstavlja LaGrotta Rent u Velikoj Gorici
Ivan Vidaković na prvenstvu Hrvatske: Osobni rekordi su najbolja potvrda da se predan rad na treningu uvijek isplati
S Tajlanda u Kazahstan: Mrva i Borna osvojili još jednu veliku broncu, ovaj vikend čekaju ih novi izazovi na drugom kraju svijeta
Trofej Turopolja ove subote i nedjelje na Gradskom stadionu: Dinamo brani naslov, juniori Gorice igraju protiv Lokosa i Varaždina
Velika Mlaka slavi blagdan svete Ane i Dan mjesta uz sport, glazbu, druženje i gastronomsku ponudu