
Po Zapadu SAD-a prešao 4300 km
U prostoru Gradske vijećnice večeras u 19 sati održat će se putopisno predavanje „4300 km Zapadom SAD-a pješice- Pacific Crest Trail“.
Predavanje donosi sve padove i uspone na 163 dana i 4300 km dugačkom putovanju Pacific Crest Trail, planinarske rute zapadom SAD-a koja počinje na granici s Meksikom, a završava na granici Kanade.
Uz ovo multimedijalno predavanje održat će se i promocija knjige „Barinški epitaf“ te projekcija nagrađivanog dokumentarnog filma „Pacific Crest Trail: Tesla- godina početka“, a sve to pod predavačem Nikolom Horvatom.
Vrućine, čegrtuše, snježne oluje, pume, medvjedi, hladnoća, ozljede, glad i žeđ, ali i usputni susreti s ljudima - samo su neki od izazova ovog epskog putovanja koje je promijenilo barem jedan život.
Foto: POUVG

Uoči prvog kola u Varaždinu potvrđen i odlazak Mikanovića, Carević traži još malo vremena za uštimavanje: Neke pozicije moramo popuniti što prije

Črnko odlazi s mjesta predsjednika, Goricu preuzima novi 'gazda': Sada se 'kockice' slažu nešto drugačije

„Vidim, čujem i mirišem ljeto” u dvorištu kurije Alapić u Vukovini

Pola stoljeća svećeništva vlč. Duro Sabolek proslavit će u nedjelju u Vukovini zlatnom misom

HOK 07 Gorica brončana na državnoj završnici Sportskih igara mladih, ekipa Tur četvrta u graničaru

Donacija knjiga za čitateljske klubove Gradske knjižnice
