U nedjelju završna proslava Jurjeva na Tuđmancu uz paljenje krijesa i "Slavonske lole"!
Plemenita općina turopoljska i ove godine organizira 34. Turopoljsko Jurjevo, tradicionalnu manifestaciju kojom se u Turopolju njeguje stari običaj paljenja jurjevskih krijesova.
Tradicionalno paljenje Jurjevskih krijesova u sučijama POT-a u tijeku je ovih dana, a velika završnica slijedi u nedjelju, 26. travnja, u centru grada.
Središnja proslava 34. Turopoljskog Jurjeva održat će se u nedjelju, 26. travnja, u Parku dr. Franje Tuđmana u Velikoj Gorici. Program počinje u 18 sati bogatim folklornim nastupima, dok je u 20 sati predviđeno tradicionalno paljenje Jurjevskog krijesa. Nakon ceremonije slijedi koncert popularne tamburaške skupine "Slavonske lole".
Jurjevski krijesovi jedan su od najprepoznatljivijih turopoljskih običaja kojima se simbolično obilježava dolazak proljeća, zaštita od zlih sila i očuvanje kulturne baštine kraja. „Gdo denes ni pri kresu, taj bu letos v lesu” kaže dobra stara narodna. Dovoljan razlog da ni ove godine ne propustite ovu tradicionalnu turopoljsku manifestaciju.
Galerija slika
Svjetski prvak u obaranju ruke gost kluba Viking VG
Travanjska akcija dobrovoljnog darivanja krvi: Prikupljeno 268 doza dragocjene tekućine
Učenici Umjetničke škole Franje Lučića ostvarili iznimne rezultate na Međunarodnom natjecanju iz solfeggia i teorije glazbe
Prvi rezultati kampanje "STOP! Pregledaj se": Velikogoričani besplatno pregledali madeže u STOP SHOP-u
U nedjelju završna proslava Jurjeva na Tuđmancu uz paljenje krijesa i "Slavonske lole"!
Prometna nesreća u Maloj Buni, vozilo se prevrnulo! Žurne službe na terenu