Četiri gola Rumbaka nisu bila dovoljna: Futsal Gorica šokirana u Otočcu

01.02.2021. / Damir Žbulj

Futsal Gorica nije na najbolji mogući način otvorila nastavak drugoligaške sezone. Na gostovanju u Otočcu upisan je poraz rezultatom 8:5 te je povećan zaostatak za vodećim trojcem 2. HMNL Zapad.

Domaćin je puno bolje otvorio utakmicu, poveo 3:0, ali su Crveno-crni u finišu prvog dijela preko Renata Rumbaka smanjili zaostatak. Prvo je u 17. minuti realizirao šesterac, a dvije minute kasnije i kazneni udarac s deset metara.

Taurusi su bolji u otvaranju drugog poluvremena, Rumbak u 27. minuti zabija za izjednačenje, dok Eugen Gudek u 32. minuti u potpunosti okreće rezultat na stranu Goričana.

Međutim, vodstvo nije dugo trajalo. Otočac u razdoblju od 34. do 37. minute postiže čak četiri pogotka i u potpunosti prelama dvoboj.

Rumbak je u finišu uspio zabiti još jedan gol, ali bez utjecaja na konačni ishod.

Veliki je ovo udarac na ambicije Futsal Gorice, koja je upisala treći poraz sezone i s 19 osvojenih bodova nalazi se na četvrtom mjestu. Vodeća je Futsal Pula s 27 bodova, Veruda ima dva manje, dok je Novi Marof prikupio 24 boda. Samo će prvak 2. HMNL Zapad ući u kvalifikacije za ulazak u prvoligaško društvo, što je klupska Uprava u prvoj godini postojanja postavila kao ovosezonski primarni cilj.

U idućem kolu Taurusi igraju protiv sisačke Siscije.

FUTSAL GORICA: Pavao Ježić, Bruno Devčić, Mislav Banek, Renato Rumbak, Antonijo Papac; Tomislav Hercigonja, Mateo Čekol, Eugen Gudek, Matija Ceraj, Dario Šestić, Tino Čirjak, Marko Šulentić, Marko Marković.