Fešta za kraj predivne lukavečke jeseni: Ponos, želja, borba i golovi Grozdeka i Adriana Zenka za tri boda u Vrapču prije zimske pauze

03.12.2023. / Damir Žbulj

Još jednu fenomenalnu odigrali su nogometaši Lukavca, baš kao što im je fenomenalna praktički cijela ova sezona u 3. NL Centar. Ekipa pod vodstvom Siniše Idrizija je na gostovanju kod Vrapča cijelo drugo poluvrijeme igrala s igračem manje, nakon isključenja Mihovila Rašića u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, ali je pokazala veliku želju i borbu na teškom terenu te je na kraju slavila novu pobjedu, rezultatom 2:3.

Na isteku prvih pola sata poentirao je Antun Grozdek, dok je sedam minuta kasnije lukavečku prednost povećao Adrian Zenko.

U neugodnim vremenskim uvjetima, po teškom travnjaku, Lukavec se u nastavku odlično branio, a utakmicu je prelomio novi gol Grozdeka u 73. minuti ovog borbenog dvobojau 'nemogućim' uvjetima. Ubrzo su domaći smanjili zaostatak golom najboljeg strijelca lige Maciela, ali drugi pogodak su zabili tek u drugoj minuti sudačke nadoknade preko Pađena pa nije više bilo vremena za nešto više...

Antun Grozdek ima sjajnu jesen iza sebe, zabio je 11 golova, koliko i Josip Colarić iz Zeline te se nalazi na trećem mjestu najboljih strijelaca. Vladimir Burić ima 14 pogodaka, dok je na vrhu Diego Maciel iz Vrapča sa 17 zgoditaka.

U početnoj postavi trenera Idrizija bili su, uz Grozdeka i Adriana Zenka, vratar Ante Anić te Marijan Grdenić, Karlo Ostojić, kapetan Marko Grdenić, Angelo Bernardo Radović, Antonijo Vujičić, Mate Vukman, Mihovil Rašić i Ivan Grozdek, koji je u 63. minuti zbog ozljede zgloba svoje mjesto prepustio Antoniju Rosandiću. Par minuta ranije je zbog puknuća arkade travnjak morao napustiti i Vukman, dok je umjesto njega ušao Alen Vidaković. Umjesto Radovića je 20-ak minuta prije kraja zaigrao Hrvoje Humeljak.

Lukavec je na zimsku pauzu odlazi na fenomenalnoj četvrtoj poziciji s 31 osvojenim bodom, koliko ima i Lučko, a pobjedom kod Vrapča je njihov niz neporaženosti produljen na deset uzastopnih utakmica u 3. NL Centar!

Odličan je ove sezone Dinamo iz Odranskog Obreža, koji je prvi dio sezone završio na izvrsnom šestom mjestu s 29 osvojenih bodova. Prije predaha su Dinamovci u Bedekovčini kod posljednjeg Tondacha uzeli tek bod, no, nije to pokvarilo ovaj ukupni jesenski dojam.

Domaći su zabili već u prvoj minuti preko Karla Frtalja, ali je deset minuta kasnije izjednačio Deni Bencetić. Robert Troy Smith se u 16. minuti pobrinuo za potpuni preokret i s tih 1:2 se odlazi na poluvrijeme. Tondach je na 2:2 izjednačio preko Marka Mlinarića u 54. minuti i nakon toga se mreže više nisu tresle.

Utakmica Kurilovca je zbog vremenskih neprilika odgođena.