Blagoev i Nigerijac Elijah osigurali bodove Kurilovcu u Gajnicama, bez pobjednika u susjednskom derbiju Lukavca i Dinama iz Odranskog Obreža

17.09.2023. / Damir Žbulj

Susjedski derbi 3. NL Centar između Lukavca i Dinama iz Odranskog Obreža završio je bez pobjednika.

Domaći su poveli već u desetoj minuti golom Antonija Vujičića i tu su minimalnu prednost čuvali sve do završnih pola sata, kad je rezultat izjednačio Marko Pavlović.

Lukavec od 74. minute ponovno vodi, poentirao je Adrian Zenko, međutim, Dinamovci nekoliko minuta kasnije preko Stipe Jurilja, džokera s klupe, dolaze do konačnih 2:2.

NK LUKAVEC: Ante Anić, Marijan Grdenić, Karlo Ostojić, Marko Grdenić (Angelo Bernardo Radović 46'), Antonijo Vujičić (Marko Cimeša 46'), Antun Grozdek, Mate Vukman, Luka Povoljnjak (Alen Vidaković 75'), Adrian Zenko, Mihovil Rašić, Ivan Grozdek. Trener: Siniša Idrizi.

NK DINAMO ODRANSKI OBREŽ: Zlatko Šolčić, Vladimir Vinković, Domagoj Halama (Stipe Jurilj 67'), Luka Kasumović, Matija Vedriš, Vedran Puntar (Luka Kostelac 46'), Josip Ćorić, Nikola Vlatko Salopek (Mateo Pršir 60'), Deni Bencetić (Bruno Nagyszombaty 90'+2), Marko Pavlović, Leon Adamić. Trener: Dario Zanić.

Kurilovec je na igralištu u Gajnicama kod Ponikva, gdje za desetak dana u Kupu 'gostuje' Dinamo, uzeo sva tri boda, zahvaljujući golovima u nastavku utakmice....

Na početku drugog dijela zabija Vilim Blagoev, a u samoj završnici je slavlje potvrdio Elijah Chikwado Chukwu, 21-godišnji Nigerijac, za finalnih 0:2 na semaforu.

U prvih 11 trenera Bašića bili su Mislav Janko Tor, Nikola Bradić, Marko Drezga, Ivan Knežić, Luka Mrvičin, Luka Sedlaček, Elijah Chukwu Chikwado, Jurica Žlebečić, Stjepan Završki i Vilim Blagoev. Na početku drugog dijela ušli su Bolješić i Pušić, a u finišu i Saiti i Milković.

Iduću subotu Kurilovec gostuje u Odranskom Obrežu, a Lukavec igra opet doma, protiv Bistre.