Zadru očekivana pobjeda u Velikoj Gorici

03.04.2017. / Sportska redakcija

Košarkaši Zadra u susretu protiv Gorice stigli su do očekivane pobjede. U susretu gdje su obrane bile u drugom planu gosti su slavili s 99:81.

Goričani su samo u uvodnim minutama imali rezultatsku prednost (11:5, 13:8), no bilo je očito kako će teško moći parirati nadmoćnijim gostima koji su do odlaska na odmor već imali dvocifreno vodstvo (40:55) Zadarska prednost u nastavku susreta neprestano je rasla do najvećih plus 31(44:75).

Povukla je nakon toga ručnu kočnicu momčad trenera Aramisa Naglića što su domaći košarkaši iskoristili za ublažavanje poraza. Koliko su momčadi bile napadački raspoloženi može se iščitati iz postotka šuta koji je kod Gorice bio na 43, a kod Zadra na 56 posto. Oba sastava bila su itekako raspoložena u tricaškom obračunu gdje je Gorica ubacila 14, a Zadar 15 lopti iza linije 6,75.

Prednjačili su Ljubo Prgomet kod Gorice, te Maj Kovačević koji su ubacili po sedam trica.

A-1 LIGA, 23. KOLO
KK GORICA – KK ZADAR 81:99 (21:26, 19:29, 17:29, 24:15)
KK GORICA: Jukić, Tomić 2, Šutalo 12, Petrović 7, Mašić 5, Vrbica 15, McDonald 2, Felix 4, Prgomet 23, Radoš 11. TRENER: Boris Džidić
KK ZADAR: Vladović 3, Jelenković, Krajina 6, Georgiev 5, Jurica 8, Špaleta, Brzoja 16, Marinković 16, Barać 16, Ramljak 2, Kovačević 21, Mazalin 6. TRENER: Aramis Naglić

Zadru očekivana pobjeda u Velikoj Gorici Zadru očekivana pobjeda u Velikoj Gorici Zadru očekivana pobjeda u Velikoj Gorici Zadru očekivana pobjeda u Velikoj Gorici Zadru očekivana pobjeda u Velikoj Gorici Zadru očekivana pobjeda u Velikoj Gorici