[VIDEO] Lovrić zabio dva spektakularna pogotka, Osijek se spasio poraza

29.03.2019. / Damir Žbulj

U dvoboju 26. kola HT Prve lige Gorica je na gostovanju u Osijeku uzela bod, a mogla je i trebala sva tri.

Završilo je 2:2 (0:1), oba pogotka za Goričane postigao je Kristijan Lovrić, no, u završnici dvoboja sjajne prilike imali su Mathieu i Zwolinski i prava je šteta što na kraju nisu 'torpedirali' Bijelo-plave u Gradskom vrtu, baš kao u prvom međusobnom dvoboju ove sezone.

-->> "Možda da gađa stative i prečke..."

Utakmica je mirovala do završnice prvog dijela, kad je loptu Dvornekovića prihvatio Lovrić, Kleinheisler i Šutalo nisu ga uspjeli blokirati, a nakon snažnog i preciznog udarca s ruba kaznenog prostora lopta je završila uz samu vratnicu. (VIDEO)

Domaći su uspjeli poravnati u 57. minuti dvoboja, Janža je ubacio loptu pred vrata, obrana Gorice nije raščistila opasnost, a na petercu kapetan Mile Škorić zabija za 1:1. (VIDEO)

Međutim, tek što je lopta krenula s centra, Lovrić se 'razljutio', iskoristio je nepažnju suparničke ekipe poslije slavlja izjednačenja i još jednim majstorskim dalekometnim udarcem zabija za novo vodstvo Gorice! (VIDEO)

Ipak, 20-ak minuta prije kraja Ejupi je uspio iskoristiti odavanje Janže te je matirao Kahlinu za konačni rezultat. (VIDEO)

Nije tu bio kraj dramatičnim događanjima, Ejupi je minutu prije kraja zaradio drugu javnu opomenu nakon prekršaja nad Musom Muhammedom, sudac Jović je na tribine potjerao i domaćeg trenera Zekića, a Osijek je u drugoj minuti sudačke nadoknade mogao i do preokreta, da je Kleinheisler bio smireniji pred gostujućim vratima.

Goričani će pamtiti prigode iz same završnice dvoboja, a Zwolinski će 'sanjati' Gabrijela Bobana, koji je glavom ispred gol-linije izbio loptu u korner, nakon što je poljski napadač prebacio Malenicu.

Sve u svemu, vrijedan bod iz Osijeka, ali ostaje žal što se novim gostujućim slavljem kod izravnog suparnika nije zadržao puni korak u borbi za Europu.

Gorica je s 39 osvojenih bodova ostala na šestom mjestu, iza Hajduka, koji ima bod više i utakmicu manje, u subotu u Puli. Lokomotiva u petak dočekuje Rijeku, a u subotu još Inter iz Zaprešića gostuje kod Dinama.

Ekipu Sergeja Jakirovića već u utorak 2. travnja na Gradskom stadionu očekuje domaći dvoboj s Lokosima, dok u subotu 6. travnja u Veliku Goricu stiže Rijeka.

HNK Gorica: Kahlina, Musa, Jovičić, Oboabona, Čabraja, Maloča, Dvorneković (Mathieu 71'), Suk, Lovrić, N'Diaye (Maslowski) 60'), Zwolinski (Mchedlishvili 95') Na klupi: Čović, Ljubisavljević, Šroler, Miya.