[VIDEO] Debakl na Poljudu prije velikog okršaja s Varaždinom

23.04.2018. / Damir Žbulj

Nakon što su saznali kako su dobili licencu za nastup u Prvoj HNL iduće sezone, nogometaši Gorice nisu te fenomenalne vijesti potvrdili i adekvatnom igrom na travnjaku Poljuda, u posljednjoj utakmici 28. kola Druge HNL.

Druga ekipa Hajduka slavila je s uvjerljivih 4:1 (3:0) pa Goričani sada na poziciji koja izravno vodi među prvoligašku elitu imaju samo tri boda više od prvog konkurenta Varaždina, koji u idućem kolu u velikom derbiju gostuje u Velikoj Gorici.

Dobra vijest je kako Varaždinci u prvom stupnju nisu dobili licencu za HT Prvu ligu te će u žalbenom postupku morati dokazati kako ipak ispunjavaju kriterije za povratak među hrvatsku klupsku nogometnu elitu.

Ekipa Ivana Preleca u Splitu nije izgledala kao u većini utakmica ovog proljeća. Domaćin je u otvaranju utakmice 'uhvatio na spavanju' Goričane i do sredine prvog poluvremena već je odlučio dvoboj s tri pogotka u mreži.

Gorici nije pomoglo niti isključenje Carbonierija nekih pola sata prije kraja, jer brojčanu prednost nisu znali iskoristiti, zabili su samo počasni pogodak, a uspjeli su i primiti četvrti gol...

Hajduk je poveo u četvrtoj minuti, Domagoj Bradarić je uzeo loptu na sredini terena, osvojio je još malo prostora i uputio silovit prizemni šut s dvadesetak metara u donji lijevi kut. Kahlina je bio na lopti, ali nije uspio spriječiti atraktivan pogodak.

Bradarić je u 17. minuti ponovno strijelac, nakon sjajne kombinacije s Krekovićem u kaznenom prostoru gostiju.

Leon Kreković okrunio je dominaciju Hajduka u 25. minuti! Napadač Hajduka izborio se za loptu nakon pritiska cijele momčadi, sjurio se po desnoj strani i s 12 metara od vratnice pogodio mrežu.

Prelec je reagirao na poluvremenu, Atiemwen je dobio svoje mjesto umjesto Krsnika, dok je umjesto Zenka u igru ušao Ojamaa. Nije se puno toga promijenilo, iako je Gorica u nekoliko navrata opasno zaprijetila. Iyayi i Astafei su prednjačili u promašajima, a Nigerijac je i izborio kazneni udarac kojeg je u 89. minuti realizirao rumunjski napadač Gorice.

Međutim, umjesto pritiska u posljednjim minutama odmah u idućem napadu Palaversa je zabio za konačnih 4:1. Teklić je obavio većinu posla, ispremiješao obranu Gorice i uposlio suigrača na rubu kaznenog prostora, koji je smireno matirao Kahlinu.

Ovo sigurno nije bila predstava igrača Gorice kakvu su trener Prelec i klupska Uprava očekivali neposredno prije velikog derbija u subotu od 14.30 sati na Gradskom stadionu protiv Varaždina.

Druga HNL, 28. kolo:
HNK Hajduk - HNK Gorica 4:1 (3:0)
Strijelci: 1:0 Bradarić (4'), 2:0 Bradarić (17'), 3:0 Kreković (25'), 3:1 Astafei (90'), 4:1 Palaversa (90')

HNK Hajduk: Ljubić, Bašić, Batarelo, Šuto (od 60. Carbonieri), Memolla (od 56. Relota), Bradarić, S. Jurić, Pasariček, Palaversa, Teklić, Kreković (od 73.Sahiti).

HNK Gorica: Kahlina - Mchedlishvili (od 72. Špičić), Čagalj, Ljubisavljević, Žutić - Marina, Krsnik (Atiemwen 46') - Zenko (Ojamaa 46'), Dvorneković, Maslowski - Astafei.