[VIDEO] Bura i Goričanec s Hrvatskom osvojili naslov europskih viceprvaka!

19.07.2021. / Damir Žbulj

Naš Velikogoričanin Lucian Bura i njegov suigrač iz HRK Gorica Filip Goričanec osvojili su s hrvatskom reprezentacijom u rukometu na pijesku naslov europskih viceprvaka!

U bugarskoj Varni branili su boje Lijepe naše, igrali s Danskom veliko finale, ali su se na kraju ipak morali zadovoljiti srebrnom medaljom.

Bura je tijekom cijelog turnira bio jedan od najboljih naših reprezentativaca te jedan od najzaslužnijih što je Hrvatska preko Norveške ušla u borbu za medalje, a preko Španjolske ušla u samu završnicu. Međutim, Danci su s 25:20 i 28:22 obranili titulu...

U Bugarskoj su bile i hrvatske rukometašice, koje su Europsko prvenstvo zaključile pobjedom nad Francuskinjama te su na kraju zauzele 11. poziciju.

Lucian i Filip sada idu na zasluženi odmor, a ponovno će biti zajedno od 9. kolovoza, kad počinju pripreme rukometaša Gorice za novu sezonu.