Važna pobjeda goričkih rukometaša u borbi za Europu: Dujić i Čakarić predvodili napad, Tomljanović zabio kad je najviše trebalo

19.03.2023. / Damir Žbulj

Rukometaši Gorice upisali su izuzetno važnu pobjedu nad Porečom, u petom kolu Lige za prvaka, u borbi za mjesta koja iduće sezone vode u Europu.

Momčad Andrije Nikolića dobro je iskoristila ovu reprezentativnu pauzu te je bila odlično pripremljena za neugodnog suparnika, a konačnih 25:23 dovoljno govori o kakvom se okršaju radilo...

Bio je to u potpunosti izjednačen susret u kojem su se obje ekipe u nekoliko navrata izmjenjivale u vodstvu. Uvod je pripao gostima, koji su par puta imali plus dva i napad, ali Gorica je uhvatila pravi ritam, preuzela vodstvo i u finišu prvog dijela otišla na tri razlike (10:7).

Golom Roka Malina s istekom vremena na predah se odlazi s 13:11 na semaforu, a golom Tomljanovića na otvaranju nastavka izgledalo je kako Goričani u potpunosti preuzimaju kontrolu na terenu. Međutim, nešto se pitalo i goste, koji u narednim minutama podižu agresivnost u obrani i malo po malo stižu do izjednačenja, ali i vodstva, koje je u 41. minuti bilo pomalo zabrinjavajućih 16:18.

No, Goričani nisu dopustili gostima da se u potpunosti razigraju, nego su pokazali karakter, ponovno su sredinom nastavka preuzeli vodstvo, koje više nisu ispuštali sve do kraja. Goričanec je u 48. minuti zaradio sedmerac, Dujić je bio precizan, zaredala su dva pogotka Tomljanovića i kod 24:21, sedam minuta prije kraja, ipak se lakše disalo...

U samoj završnici Gorica je uspjela odigrati čvrstu obranu te je na kraju apsolutno zasluženo uzela vrijedne bodove.

U napadu je predvodio Jakov Dujić s osam pogodaka iz 11 pokušaja, dok je Čakarić dodao šest komada, uz tek jedna promašaj. Iskazao se i Rok Malin s četiri gola, uz savršeni učinak, dok je Tomljanović zabio triput (3/9), no dva njegova gola bila su možda i odlučujuća, u trenucima dok se lomio ovaj dvoboj.

Sladoljev je imao četiri, a Turčić dvije obrane.

Kod poraženih bolji od ostalih Petar Krupić s devet zgoditaka, dok su vratari Poreča Vladić i Ćopić imali deset obrana.

U idućem kolu Gorica gostuje kod Sesveta, a derbi je na rasporedu 30. ožujka u SŠ Jelkovec. Početkom travnja u Veliku Goricu stiže PPD Zagreb.