Vatrogasac nastavio jesenski pobjednički niz, Meštrica 'okrenula' Posavec, Dinamo i Mladost uvjerljivi

15.03.2021. / Damir Žbulj

Nogometaši Meštrice uspjeli su pobjednički krenuti u nastavak sezone 1. ŽNL Istok, preokretom na gostovanju kod Posavca.

Domaćin je vodio od 15. minute, zabio je Igor Bencek, no, Meštrica u posljednjih pola sata osvaja bodove. Prvo je Bruno Augustić izjednačio, a onda brzinski i Pavao Galović pronašao put do mreže. Sve dvojbe je u zadnjoj minuti sudačke nadoknade otklonio Ivan Šimunović.

NK POSAVEC: Lucijano Andrijanić, Igor Bencek (Viktor Postružin 73'), Matija Breščaković, Stjepan Budinski, Danijel Buzov, Ivan Lucin, Ivan Smolko (Ivan Rajner 83'), Josip Breščaković, Zlatko Avgustinović (Ivan Radman 57'), Ivan Jambrešić (Danijel Kučan 88'), Denis Kučan (Darko Kučan 62').

NK MEŠTRICA: Ivan Mihalinčić, Ivan Šimunović, Marin Radaš, Martin Orečić, Goran Mihalinčić (Marko Ćevid 89'), Hrvoje Bartolović, Ivan Matanović, Bruno Augustić (Krešimir Košutić 86'), Ivan Britvec (Dominik Habuš 84'), Mario Skorin (Matej Hanžek 78'), Pavao Galović.

Dinamo Hidrel bio je uvjerljiv kod Gaja u Vrbovcu, a za slavlje su se pobrinuli Ivan Balenović u prvom poluvremenu te Marko Rus s dva pogotka u nastavku.

NK DINAMO HIDREL: Mario Zagorac, Petar Sudar, Tomislav Jakovljević, Karlo Španiček (Marko Topalović 79'), Marko Rus (Luka Blažević 77' / Nikola Kuzmić 84'), Filip Đuksi, Ivan Balenović, Petar Vukadin (Martin Žugaj 70'), Leo Hladni, Matej Čičak (Nikola Slivak 46'), Filip Čurla.

Vatrogasac je u teškim vremenskim uvjetima i vodom natopljenom travnjaku u Kobiliću uspio s 2:0 dobiti Lonju. U borbenom dvoboju Ivan Landeka je zabio prvi gol u 37. minut, dok je početkom nastavka Toni Štefner postavio konačni rezultat.

NK VATROGASAC: Matia Caput, Josip Šošić, Ivan Antunović, Selver Muhić, Ivan Kontić, Josip Batinić (Vjekoslav Čavar 69'), Ivan Landeka, Toni Štefner, Matija Šimek, Marko Novak (Fran Klarić 69'), Damir Matković (Josip Vuksan 88').

Mladost iz Obrezine je deklasirala Ostrnu, ali tek u nastavku dvoboja. Franjo Periša je načeo domaćina u 17. minuti, no, tek je u 57. Marijo Tadić uspio ponovno zatresti mrežu. Tad se otvorilo, Periša zabija još dva pogotka, kompletira hat-trick, a Jelić postavlja konačnih 0:5, pet minuta nakon što je ušao u igru.

NK MLADOST OBREZINA: Mislav Miklec, Martin Stanušić, Marijo Tadić, Bruno Ivančić, Adis Smajić, Marko Ivančić, Franjo Periša, Alan Pejak (Marko Šorša 60'), Dino Hadžiabdić (Tomislav Lacković 69'), Dario Selihar (Mislav Havidić 60'), Filip Zrnčić (Andrej Jelić 69')

-->> Breški derbi završio sigurnom pobjedom Kupe

Sjajan je pogled na ljestvicu, jer je Kupa i dalje na drugoj poziciji s 29 osvojenih bodova, dok samo bod manje ima Vatrogasac iz Kobilića, a odmah iza njih su Meštrica iz Gornje Lomnice i Mladost Obrezina.