Vatrogasac i Buna 'sredili' vodeći dvojac

02.11.2020. / Damir Žbulj

Sjajne partiju pružili su Vatrogasac i Buna, koji su u 11. kolu 1. ŽNL Istok srušili dvije vodeće ekipe na ljestvici.

U Kobiliću je s 2:0 'pao' lider Kloštar, dok Buna s 3:1 bila bolja od drugoplasirane Lonje.

Antonio Ivkić je Vatrogasac doveo u vodstvo već u drugoj minuti, a konačni rezultat postavio je Marko Novak, 15-ak minuta prije kraja. Domaćinu je u osvajanju tri boda pomoglo isključenje Brzovića u 63. minuti zbog vrijeđanja suca. Isključenje je zaslužio i zamijenjeni Antonio Krajinović, a s klupe je bio udaljen i predstavnik Kloštra Branko Brezovečki, zbog učestalog prigovaranja na sudačke odluke. Prije toga je tri puta bio upozoren...

NK VATROGASAC KOBILIĆ: Matia Caput, Matej Kovačić (Christian Sambol 55'), Ivan Antunović, Ivan Kontić, Mate Vuković (Josip Šošić 55'), Antonio Ivkić (Ivan Pavić 80'), Matija Šimek, Marko Novak, Fran Klarić, Josip Grilec, Toni Štefner. Trener: Nino Matković.

Buna je na poluvremenu imala minimalnu prednost, nakon pogotka Tomislava Novosela u 11. minuti s bijele točke.

Robert Huđber je u 68. minuti povećao vodstvo domaćih, nakon sjajne akcije Kovačića i nesebičnog dodavanja Novosela, no, ubrzo je Lonja preko Kobaša smanjila zaostatak.

Šest minuta prije kraja je Vedran Vajda je efektnim udarcem riješio sve dvojbe oko pobjednika.

NK BUNA: Filip Rak, Marko Rak, Marko Kovačić (Josip Rovišan 71'), Stjepan Cavrić (Željko Cvetnić 46'), Matko Đurašin, Ivan Rak, Marijo Starčević (David Đuretić 35'), Robert Huđber, Tomislav Novosel Josip Muža 88'), Mislav Starčević (Vedran Vajda 74'), Martin Šebek.  Trener: Boris Konjević.

Vatrogasac i Buna su poravnati na ljestvici s pet pobjeda, četiri poraza i jednim neodlučenim ishodom. Buna će niz od tri uzastopne pobjede probati nastaviti u Banovu, dok Vatrogasac nastavak svoje sjajne pobjedničke serije priželjkuje kod Gaja.

-->> Neobično slavlje Kupe: Zvekovac došao s osam igrača i primo pet komada, sudac svirao kraj nakon pola sata

Dinamo Hidrel je kod Ostrne odigrao bez pobjednika i postignutih golova, a Kupa je prije sudačkog prekida napunila mrežu Zvekovca (5:0).

-->> Ivan Mihalinčić kapetanski predvodio Meštricu, Ivan Britvec zabio za pobjedu u Dubravi

Meštrica je slavila kod vrbovečke Dubrave, a Posavec je s 3:0 poražen u Vezišću kod Milke Trnine. Utakmica Mladosti iz Obrezine i Ban Jelačića iz Banova je odgođena.