Efikasna partija Meštrice, Novak junak navijača iz Kobilića, Đurašin osigurao pobjedu Bune

27.10.2020. / Damir Žbulj

U Novom Čiču odigran je derbi 1. ŽNL Istok u kojem je Dinamo Hidrel s minimalnih 1:0 svladao Kupu.

Domaćima je pomoglo isključenje Petkovića pola sata prije kraja. Brojčanu nadmoć iskoristili su sedam minuta kasnije, kad je udarac Zorića u vlastitu mrežu skrenuo Leon Klasnić. I Zorić i Klasnić su neposredno prije pogotka ušli s klupe...

Dinamo Hidrel prekinuo je tako na najbolji mogući način niz od dva uzastopna poraza i sada nakon deset odigranih dvoboja ima 16 osvojenih bodova, isto koliko i Mladost iz Obrezine s utakmicom manje. Mladostaši su nakon tri uzastopne pobjede poraženi na gostovanju kod Lonje golovima Barišića i Bačeka.

NK DINAMO HIDREL: Mario Zagorac, Petar Sudar, Tomislav Jakovljević, Matija Panić, Martin Žugaj (Petar Bartolić 62'), Karlo Španiček (Robert Zorić 62'), Marko Rus (Marko Šantek 81'), Ivan Balenović, Mateo Jurišić, (Luka Blažević 73'), Nikola Slivak (Matej Čičak 62'), Leo Hladni. Trener: Mario Kajinić.

NK KUPA POKUPSKO: Dubravko Kušević, Marijan Petković, Ivan Kuzmić (Robert Bašić 46'), Ivan Šestak, Mihael Vranešić, Tihomir Sečenj, Stjepan Poturica (Leon Klasnić 64), Dario Vranešić (Davor Belečić 46'), Ivan Šandor, Josip Brajković, Kristijan Blažinčić (Dario Turković 68'). Trener: Miroslav Lukinić.

HAT-TRICK HAITHEMA

Meštrica je napunila mrežu Ostrne, gosti su pet puta morali po loptu u mrežu. Haithem Hanachi je prvi od svoja tri pogotka zabio u 19. minuti, a Petar Cundeković je povećao prednost desetak minuta prije poluvremena.

Hanachi je u 74. minuti siguran iz penala, nekoliko minuta kasnije Matej Hanžek realizira novi kazneni udarac, dok je Hanachi za konačnih 5:0 pogodio u samom finišu susreta u Gornjoj Lomnici.

NK MEŠTRICA: Ivan Mihalinčić, Petar Cundeković, Matija Prigorac, Goran Mihalinčić, Hrvoje Bartolović, Haithem Hanachi, Ivan Britvec (Krešimir Košutić 77'), Mario Skorin (Dominik Habuš 63'), Kristijan Šečić, Pavao Galović (Matej Hanžek 70'), Ivan Jurleta Mladen Mrvac 46'). Trener: Matija Šimunović.

NOVAK I ĐURAŠIN - JUNACI

Vatrogasac je slavio kod Posavca golom u posljednjoj minuti regularnog vremena, a junak navijača iz Kobilića bio je Marko Novak!

Domaćin je do prednost stigao u 19 minuti, nakon jedanaesterca kojeg je sigurno izveo Igor Mostarlić, dok je u finišu prvog dijela rezultat poravnao Toni Štefner.

Sav prihod od utakmice u Leknenom išao je za liječenje i rehabilitaciju mladog nogometaša Karla Sokača.

NK POSAVEC: Mario Kučan, Vjekoslav Šumić, Ivan Smolko (Igor Bencek 62'), Dinko Miljković, Danijel Buzov, Igor Mostarlić, Zlatko Avgustinović, Dario Šestić, Denis Kučan (Alen Breščaković 55'), Ivan Radman, Darko Kučan (Krešimir Novosel 70').

NK VATROGASAC: Matia Caput, Vjekoslav Čavar, Ivan Antunović, Selver Muhić, Ivan Kontić, Krešimiri Barišić, Antonio Ivkić (Ivan Matanović 70'), Matija Šimek (Josip Grilec 46'), Marko Novak (Matej Kovačić 90'+1), Fran Klarić, Toni Štefner (Mate Vuković 90'+1).

Ovo je Vatrogascu četvrta pobjeda u devet nastupa, bodovno je poravnat s Bunom, koja je u ovom kolu slavila kod Zvekovca.

Matko Đurašin bio je čovjek odluke u 65. minuti dvoboja.

NK BUNA: Filip Rak, Antonio Mrkonjić, Marko Rak, Stjepan Cavrić (Željko Cvetnić 62'), Matko Đurašin (Josip Muža 88'), Ivan Rak, Marijo Starčević (David Đuretić 56'), Robert Huđber, Tomislav Novosel (Vedran Vajda 78'), Mislav Starčević (Josip Rovišan 69'), Martin Šebek.

U idućem kolu Vatrogasac u Kobiliću dočekuje vodeći Kloštar. Meštrica gostuje kod Dubrave, a Dinamo Hidrel kod Ostrne. Kupa dočekuje Zvekovac, a Buna je domaćin Lonji. Mladost u Obrezini igra protiv Jelačića iz Banova.

BEZ GLEDATELJA

Prema odluci Nacionalnog stožera civilne zaštite sva sportska natjecanja nakon 26. listopada organiziraju se bez prisustva gledatelja.

"Klub je dužan u cijelosti poštivati Preporuke HZJZ i Stožera civilne zaštite RH za održavanje športskih natjecanja na otvorenom bez prisutnosti gledateljstva. Sukladno preporuci na utakmicama ne smije biti publike, osim onog broja članova klubova i službenih osoba navedenih u Propozicijama natjecanja za svaku razinu, a sve takve osobe moraju biti evidentirane na ulazu u objekt, na igralište ili stadion. Za svaku osobu (igrač, službena osoba, članovi kluba, novinari i ost.) prisutnu na stadionu (igralištu) obavezno je na ulazu mjerenje temperature te bilježenje imena, prezimena i broja telefona. Klub domaćin obavezan je odrediti odgovornu osobu za provođenje epidemioloških mjera na utakmicama, koja će sukladno uputama nadzirati i biti odgovorna za njihovo sprovođenje te biti delegatu utakmice na usluzi prije, tijekom i nakon utakmice. U slučaju bilo kakvih promjena odluka ili preporuka HZJZ i Stožera civilne zaštite RH, klubovi su ih se dužni pridržavati u cijelosti. Provođenje navedenih uputa na utakmici kontrolira delegat utakmice," navodi se u priopćenju Nogometnog saveza Zagrebačke županije.

(Foto: NK Dinamo Hidrel Novo Čiče)