Usponovci se vraćaju iz dalekog Japana: Šandor sa srebrom oko vrata, Vučić je bio peti, Omerhodžić na svom prvom Svjetskom prvenstvu zaslužio sedmo mjesto

26.05.2024. / Damir Žbulj

Nakon što je Velimir Šandor osvojio srebrnu medalju i titulu svjetskog viceprvaka, u japanskom Kobeu sjajne rezultate ostvarili su i Usponovci Miljenko Vučić i Mirnes Omerhodžić...

Mirnesu je ovo bio prvi nastup na Svjetskom prvenstvu, a u bacanju čunja u kategoriji F51 osvojio je sedmo mjesto, s najduljim hicem 29.98 metara. Zlato je osvojio Srbin Željko Dimitrijević (34.20), ispred Meksikanca Hernandeza (33.62) i Indijca Dharambira (33.61). Omerhodžić je imao još jedan hitac preko 29 metara te je pokazao kako ga u budućnosti čeka još puno dobrih nastupa.

Miljenko je na kraju osvojio peto mjesto u bacanju kugle u svojoj F11 kategoriji. U prvoj seriji je bacio 12.88 metara i to mu je bio najbolji rezultat.

Slavio je Iranac Darbeid (14.61), srebro je osvojio Rus Baskakov (13.62), dok je treći bio Iranac Olad (13.28).

Naši Usponovci u nedjelju se vraćaju doma, a iz dalekog Japana trebali bi stići oko 21.30 sat. Bilo je ovo povijesno Svjetsko prvenstvo za PAK Uspon, jer je u Kobeu bila najbrojnija klupska delegacija na nekom velikom natjecanju. Uz srebrnog Velimira, Mirnesa i Miljenka tamo su bili i treneri i asistenti Ivan Čengić, Mihovil Rendulić i Ana Zokić.

Na Svjetskom prvenstvu u Kobeu nastupilo je više od tisuću atletičarki i atletičara iz više od 100 zemalja.

Usponovci se vraćaju iz dalekog Japana: Šandor sa srebrom oko vrata, Vučić je bio peti, Omerhodžić na svom prvom Svjetskom prvenstvu zaslužio sedmo mjesto Usponovci se vraćaju iz dalekog Japana: Šandor sa srebrom oko vrata, Vučić je bio peti, Omerhodžić na svom prvom Svjetskom prvenstvu zaslužio sedmo mjesto Usponovci se vraćaju iz dalekog Japana: Šandor sa srebrom oko vrata, Vučić je bio peti, Omerhodžić na svom prvom Svjetskom prvenstvu zaslužio sedmo mjesto Usponovci se vraćaju iz dalekog Japana: Šandor sa srebrom oko vrata, Vučić je bio peti, Omerhodžić na svom prvom Svjetskom prvenstvu zaslužio sedmo mjesto Usponovci se vraćaju iz dalekog Japana: Šandor sa srebrom oko vrata, Vučić je bio peti, Omerhodžić na svom prvom Svjetskom prvenstvu zaslužio sedmo mjesto Usponovci se vraćaju iz dalekog Japana: Šandor sa srebrom oko vrata, Vučić je bio peti, Omerhodžić na svom prvom Svjetskom prvenstvu zaslužio sedmo mjesto