Udarnice u derbiju s Ivanićem prvo prosule veliku prednost pa u završnici iščupale pobjedu: Diana Vincek junakinja slavlja!

07.03.2024. / Damir Žbulj

U velikom županijskom derbiju, ali i derbiju za drugu poziciju 2. HRL Zapad rukometašice Udarnika još su jednom pokazale svoju borbenost, kvalitetu i snagu te su s 29:28 uspjele svladati Ivanić!

Junakinja slavlja bila je Diana Vincek, koja je zabila posljednja dva pogotka Udarnica, a na kraju je mrežu suparnica tresla čak devet puta!

Bio je to dvoboj pun uspona i padova, a ekipa pod vodstvom Martine Vugrinović na kraju je ipak 'iščupala' zasluženu pobjedu. Sredinom prvog dijela domaće igračice su vodile 10:3, pet minuta prije poluvremena bilo je velikih 15:7, a na predah se odlazi sa šest razlike za Udarnik.

Međutim, gošće početkom nastavka rade veliku seriju, a u 48. minuti stižu do izjednačenja...

Ivanić je u 57. minuti po prvi puta i poveo na ovom dvoboju (27:28) i zaista bi bila velika šteta da su Udarnice ostale bez bodova. Pokazale su djevojke još jednom ove sezone pravi karakter, a Diana Vincek preuzela je odgovornost. Na ulasku u zadnju minutu zabila je za izjednačenje, a nakon dobre obrane i minute predaha Udarnik u zadnjem napadu, pet sekundi prije kraja, još jednim zgoditkom Vincek, dolazi do slavlja!

Uz fantastičnu Dianu, nezaustavljiva je bila i Nera Butković s osam golova, od čega su dva bila bez promašaja s linije sedam metara. Iva Žerdin je dodala sedam komada, a Magdalena Jurić četiri, iako nije realizirala dva sedmerca. Jedan gol u ovu veliku pobjedu ugradila je i Anja Jambrešić.

Ivanić su predvodile Paula Crnčević i Karla Brakus sa sedam zabijenih golova.

Na vrhu je sigurna Trešnjevka s 14 pobjeda, jednim remijem, bez poraza i 29 osvojenih bodova, a sada je Udarnik ponovno na drugoj poziciji s 25 bodova. Ivanić ima dva manje i utakmicu manje, kod Murvice.

Upravo će Udarnice u subotu gostovati u Crikvenici, gdje ih čeka novi prvenstveni izazov.