Turopolje 'razbilo' Ostrnu, novo slavlje Meštrice: U nedjelju u Kobiliću veliki susjedski okršaj Vatrogasca i Dinamo Hidrela

12.09.2021. / Damir Žbulj

Sjajnu partiju pružili su nogometaši Turopolja u trećem kolu 1. ŽNL Istok. Na svom travnjaku u potpunosti su deklasirali Ostrnu te su slavili s uvjerljivih i apsolutno zasluženih 6:1.

Već je na poluvremenu bilo tri razlike, a zabijali su i Andreas Šejić i Jurica Jambrešić i Stanko Herceg.

Iako su gosti početkom nastavka smanjili zaostatak nije to previše omelo ekipu Vlade Horvata. Ubrzo je Jambrešić ponovno strijelac, a mrežu Ostrne pogađali su u finišu dvoboja i Matej Karlović i Ivan Kos.

Jedina loša stvar u ovoj utakmici je ozljeda Marina Ivankovića, koji je u 88. minuti, kad je već sve bilo odlučeno, teže stradao te je morao završiti u bolnici.

NK TUROPOLJE: Igor Ogrič, Ante Cavrić (Almir Sejdinović 64'), Ivan Gjurašin, Marin Križanac (Matija Roginić 74'), Marin Ivanković (Ivan Benke 88'), Matej Karlović, Andreas Šejić, Stanko Herceg, Ivan Kos, Jurica Jambrešić, Tomislav Lučić (Matej Čičak 74')

Dobar posao odradila je i Meštrica, koja je na domaćem terenu s 2:0 dobila Ban Jelačić iz Banova.

Sve je bilo odlučeno u prvih 45 minuta. Sredinom prvog poluvremena je goste načeo Pavao Galović, a konačni rezultat je neposredno prije odlaska na predah postavio Karlo Pagadur.

NK MEŠTRICA: Ivan Mihalinčić, Marin Radaš, Martin Orečić (Matija Prigorac 88'), Hrvoje Bartolović, Marin Tuka, Karlo Pagadur, Bruno Augustić (Kristijan Šečić 85'), Mario Skorin, Pavao Galović, Krešimir Košutić (Marko Grahovac 77'), Marko Ćevid.

Posavec nije bio tako uspješan kod Milke Trnine, jer je u izjednačenom dvoboju ipak poražen 2:1.

Domaćin je do sva tri boda stigao iz dva kaznena udarca, prvi je u 31. minuti realizirao Mihaljević, a drugi je 20-ak minuta prije kraja zabio Silvio Stuparić.

Ivan Vranek je u 64. minuti vratio nadu Posavcu, ali ona nije dugo trajala...

NK POSAVEC: Mario Kučan, Juro Mršić, Marko Slivak, Stjepan Budinski, Ivan Lucin (Ivan Rajner 71'), Ivan Vranek (Igor Bencek 77'), Ivan Jambrešić, Dejan Joveš, Domagoj Desput, Marijo Duvnjak, Ivan Radman (Denis Kučan 50').

U nedjeljnim utakmicama Buna igra kod Rakovca, dok će se u Kobiliću od 17 sati igrati veliki susjedski derbi Vatrogasca i Dinamo Hidrela iz Novog Čiča.

Vatrogasac je u prva dva kola upisao dvije pobjede, u prošlom nastupu zabili su četiri komada Ostrni i s puno optimizma čekaju ovaj dvoboj.

Vidjet ćemo hoće li Matković, Štefner, Mufić i ostali Vatrogasci uspjeti nastaviti ovaj pozitivan ovosezonski niz.

Dinamo Hidrel je u prošlom kolu 'razbio' Rakovac. Kapetan Filip Đuksi i Robert Zorić zabili su svaki po dva komada, priključio im se i Marko Kadoić
, a ekipa iz Novog Čiča nada se da sjajnu golgetersku formu može nastaviti i ove nedjelje u Kobiliću.

Očekuje se i velika fešta oko travnjaka, domaći navijači sigurno će se pobrinuti za dobru atmosferu, a očekuje se i kako će i gosti u velikom broju pohoditi igralište Vatrogasca.

Sve u svemu, sigurno će to biti pravi spektakl!