Turopoljac zabio sedam komada u jednom poluvremenu, Meštrica u golijadi 'okrenula' Strmec u završnici, Lomnica sigurna u Drenju

12.09.2023. / Damir Žbulj

Sjajno nogometno poslijepodne priuštili su nogometaši Turopoljca svojim navijačima u Kučama! Napunili su do vrha mrežu Vatrogasca iz Zdenaca Brdovečkih, a u finalnoj 8:1 pobjedi Filip Saraf zabio je i hat-trick...

Sve je krenulo upravo njegovim pogotkom već u drugoj minuti, a Saraf je bio precizan i u finišu prvog dijela te 20-ak minuta prije kraja.

Tomislav Šutalo je bio dvostruki strijelac, dok su gostujuću mrežu tresli i Tomislav Horvat, Matija Čaić i Mario Matasić!

Kučani su čak sedam komada postigli još u prvom dijelu, a počasni gol za goste zabio je Šekrst u 59. minuti utakmice iz penala.

U početnoj postavi Stivena Žitnika bili su Boris Bolšec, Ivan Domić, Jurica Ruklić, Franko Perić, strijelci Matasić, Saraf, Čaić, Šutalo i Horvat te Mislav Čunčić i Vjeko Lučić. U nastavku su priliku dobili i Gogić, Gavrić, Trputec, Markulin, Janković i Antolčić.

Meštrica je u četvrtom kolu Jedinstvene županijske nogometne lige do domaćeg slavlja nad Strmcom stigla preokretom u završnici, a u uzbudljivom dvoboju gledatelji u Gornjoj Lomnici mogli su vidjeti sedam golova.

Povela je Meštrica preko Tomislava Janječića u 54. minuti susreta, ali je Strmec brzinskim golovima Škarice i Šilinića ubrzo stigao i do izjednačenja i do preokreta.

Utakmicu je prelomio kazneni udarac u 84. minuti, kojeg je realizirao Krpečanec, a gostujući kapetan Željko Bedeković je zbog prigovora zaradio dvije javne opomene i isključenje. S igračem više Meštrica je golovima Roberta Pisačića došla do novog preokreta i dva razlike, što je bilo dovoljno za konačno slavlje. Jerković je u 90. smanjio gostujući zaostatak, donio još malo uzbuđenja i neizvjesnosti, ali je ipak tih 4:3 ostalo do kraja.

Za Meštricu su krenuli Ivan Mihalinčić, Noa Prosenjak, Ivan Krpečanec, Marin Tuka, Dan Kovačević, Tomislav Janječić, Patrik Karavla, Krešimir Košutić, Goran Mihalinčić, Nikola Šebek i Marko Ćevid, a u nastavku su ušli Matija Prigorac, Petar Granić i 'džoker s klupe' Robert Pisačić.

Lomnica je svoj posao odradila u Drenju Brdovečkom kod Save, a za 0:2 pobjedu pobrinuli su se Josip Ćurić i Kristian Arbanas, koji su domaću mrežu tresli u 28. i 41. minuti.

Ekipa Štefa Deverića je početkom nastavka ostala bez isključenog vratara Petra Jerkovića, koji je prema odluci suca Jelečkog iz Samobora 'napravio prekršaj izvan kaznenog prostora u izglednoj situaciji za postizanje pogotka', ali nije to imalo utjecaja na konačni ishod.

U prvih 11 Lomnice bili su Petar Jerković, Hrvoje Skupnjak, Leon Gavranović, Filip Gršić, Josip Grdenić, Kristian Arbanas, Josip Ćurić, Leonardo Mostarlić, Josip Delić, Petar Gudelj i Domagoj Šoštarec. Na startu drugog dijela ušli su Čizmadija, Borković i Teo Beg, nakon isključenja Jerkovića među vratnice je stao mladi David Žugaj, a 15-ak minuta prije kraja priliku je dobio i Havliček.

--->>> [VIDEO] Ivan Babić osigurao domaće slavlje Klasa nad Poletom

Peto kolo igra se već u srijedu, a od 17 sati u Obrezini Mladost dočekuje Klas iz Mičevca, Lomnica na svom travnjaku igra derbi s Turopoljcem, Polet u Buševcu dočekuje 'slavni' Inker, dok Meštrica ide u Klokočevec kod HNK Kobre Samobor. Kupa u Pokupskom igra protiv Zrinskog od 17.30 sati.