Turopoljac u Bregani ostao bez vodeće pozicije, veliki preokret Lomnice u turopoljskom derbiju u Obrezini

18.10.2021. / Damir Žbulj

Turopoljac iz Kuča je u derbiju desetog kola Jedinstvene županijske nogometne lige poražen na gostovanju kod Bregane 2:1, iako je od 53. minute imao igrača više na travnjaku...

U odličnoj, borbenoj i iznimno napetoj utakmici domaćin je ipak uzeo sva tri boda, a ekipa Marka Pancirova može žaliti za brojnim propuštenim prilikama.

Kučani su u zaostatku bili od 15. minute, kad je mrežu Lauša pogodio Kostanjski, dok je Radovanović u 55. minuti 'poduplao' prednost Bregane, neposredno nakon što je Antunović zaradio drugu javnu opomenu i isključenje.

Mijo Jandriš je u 68. minuti, samo nekoliko akcija nakon što je ušao u igru s klupe, smanjio zaostatak Turopoljca, no, do kraja dvoboja gosti više nisu uspjeli zatresti mrežu.

NK TUROPOLJAC: Luka Lauš, Stjepan Martinić, Dario Iličić (Mijo Jandriš 65'), Tomislav Šutalo (Leon Jaki 65'), Matija Čaić, Vjekoslav Lučić, Mislav Čunčić, Tomislav Horvat, Josip Mlinarić, Adrian Perić, Ivan Šestok.

Zeleni su nakon ovog poraza ostali bez liderske pozicije, a u idućem kolu će se pokušati vratiti na pobjedničke staze doma protiv Dinama iz Jakovlja, koji je u ovom kolu na svom travnjaku odigrao 1:1 s Kupom.

Momčad iz Pokupskog je imala brojčanu prednost od 19. minute, ali svejedno nije uspjela slaviti prvi put ove sezone. Dario Vranešić je ušao u igru početkom nastavka i ubrzo je Kupi osigurao prednost, ali je domaćin u 64. minuti stigao do konačnih 1:1.

NK KUPA: Dubravko Kušević, Marijan Petković, Tomislav Petković, Ivan Šestok, Ivica Petković, Mihael Vranešić, Ivan Klasnić (Robert Bašić 88'), Benjamin Pirša (Dario Vranešić 46'), Ivan Šandor (Tihomir Sečenj 71'), Josip Brajković, Leon Klasnić (Ivan Belčić 88')

Sjajan turopoljski okršaj bio je između Mladosti i Lomnice u Obrezini, koji je završio 2:3 pobjedom ekipe pod vodstvom Štefa Deverića.

Gosti su do fešte stigli velikim preokretom, nakon što je Mladost u prvom poluvremenu stigla do dva pogotka viška. Ivan Hercigonja je prvo realizirao kazneni udarac u 32. minuti pa neposredno prije odlaska na predah ponovno svladao Pogledića.

Međutim, Lomnica od 70. do 77. minute u potpunosti 'razbija' domaćina. Luka Mandura prvo smanjuje zaostatak, ubrzo je precizan i s bijele točke, a za feštu Lomničana zaslužan je i Karlo Arbanas, koji je sredinom nastavka ulazi s klupe i nakon toga zabija odlučujući gol na susretu.

NK MLADOST OBREZINA: Mislav Miklec, Bruno Ivančić, Marijo Tadić, Franko Perić, Marko Ivančić, Marko Šorša, Nikola Grdić, Dario Sudec (Franjo Periša 60'), Ivan Hercigonja (Domagoj Bedeković 60'), Ivan Hren, Domagoj Matić (Alan Pejak 78').

NK LOMNICA: Josip Pogledić, Filip Gršić, Marko Dijanežević (Ivan Drmić 58'), Kristian Arbanas, Luka Mandura, Josip Ćurić, Leonardo Mostarlić (Karlo Arbanas 68'), Luka Bubalo, Zvonimir Čizmadija, Goran Mihovljanec, Leon Grgić.

Ban Jelačić je u Vukovini stigao do pete ovosezonske pobjede nakon što je s 3:1 svladao Zrinski iz Farkaševca. Filip Harambašić je sredinom prvog poluvremena realizirao najstrožu kaznu, a odmah početkom nastavka i povećao prednost. Iako su gosti u 70. minuti uhvatili priključak, praktički u idućem napadu Miron Memić donosi ekipi Stefana Rajića mirnu završnicu.

NK BAN JELAČIĆ (V): Davor Sakač, Petar Krasnić (Vito Kmezić 88'). Mateo Maslač, Miron Memić (Antonio Nikić 88'), Josip Mihanović, Filip Harambašić (Mario Malbašić 88'), Mateo Nikić (Marko Rajić 88'), Josip Miletić Marko Rovišan 64'), Jurica Čumpek, Antoni Prizmić, Filip Zagorec (Jakov Karaula 75').

Polet je u Buševcu odigrao 2:2 s Vatrogascem iz Zdenaca Brdovečkih. Domaći su poveli u sedmoj minuti golom Marka Župetića, nakon neiskorištenog kaznenog udarca, ali su Vatrogasci uspjeli doći do preokreta i pola sata prije kraja imati prednost na semaforu. Bruno Šestak je šest minuta prije kraja pogodio za remi i vrijedan bod.

NK POLET BUŠEVEC: Jurica Kompes, Marko Tičarić, Leonardo Janječić (Matija Ivančić 46'), Damir Baćan, Marko Župetić, Marijo Pejak, Zvonimir Matušin, Bruno Jušić, Ivan Zagorec (Ivica Sučić 65'), Mario Stuparić, Bruno Šestak.

Klas je i dalje bez pobjede, Rakov Potok je projurio kroz Mičevec, iako su i ovdje gosti imali igrača manje dobar dio utakmice, više od pola sata. Klas je u minusu bio od 12. minute, kad je Bencalić zabio s bijele točke za 0:1. Klas je u nastavku pokušavao doći do izjednačenja, ali je u finišu pokleknuo, a Rakov Potok zabija još dva komada i odlazi kući s tri boda.

U idućem kolu Klas u subotu igra kod lidera u Ivaniću i teško da će se baš tamo pomaknuti s dna ljestvice. Utakmica Turopoljca i Dinama zakazana je za nedjelju od 15.30 sati, a u istom terminu još Lomnica dočekuje Breganu, Mladost gostuje kod Vatrogasca, a Jelačić ide u Rakov Potok. U nedjelju, ali od 10 sati, Polet ide na noge Jaski Vinogradaru.