Turopoljac se namučio u Mičevcu, Polet s igračem manje slavio kod Stupnika

01.11.2020. / Damir Žbulj

Turopoljac je uspio doći do bodova u Mičevcu, no, Klas je pružio solidan otpor i prijetio je sve do same završnice dvoboja...

Gosti iz Kuča imali dva pogotka prednosti na poluvremenu. Prvo je iz sjajno izvedenog 'slobodnjaka' u 15. minuti strijelac Josip Mlinarić, trener-igrač u ovom dvoboju, jer glavni strateg Marinić završio u samoizolaciji.

Pet minuta prije odlaska na predah pogađa i Tomislav Horvat, nakon fantastične akcije gostiju i zadnjeg dodavanja Jandriša.

Kad je 20-ak minuta prije kraja Leon Jaki, neposredno nakon što je ušao u igru, zabio za 0:3 izgledalo je kao da je utakmica gotova...

Jaki je zbog ozljede uskoro morao napustiti travnjak.

Ubrzo Marko Preradović dobiva drugu javnu opomenu i ostavlja Turopoljac s igračem manje pa prvo Sven Butković smanjuje zaostatak, a brojčanu prednost u 81. minuti koristi i Luka Kopilović i unosi potpunu neizvjesnost u ovaj dvoboj.

Ipak, u samom finišu pocrvenio je i Klasov Antonio Kundih, a konačnih 2:4 u 90. postavlja Stjepan Martinić, poslije asistencije Dejanovića.

NK KLAS: Matija Sivec, Antonio Matošević, Adrian Zrilić, Antonio Kundih, Stjepan Marinčević (Branko Janić 58'), Luka Kopilović, Hrvoje Lončarić (Josip Preglej 65'), Anđelo Čulina (Sven Butković 46'), Toni Štefanac, Mihael Obad (Dario Roksandić 52'), Tin Bakota. Trener: Dragan Karanović.

NK TUROPOLJAC: Petar Kovačić, Stjepan Martinić, Dario Iličić, Ivan Šestok, Mijo Jandriš (Filip Dejanović 46'), Branislav Bušić, Kristijan Avramović, Tomislav Horvat (Leon Jaki 67' / Matija Fabijančić 73'), Josip Mlinarić (Tomislav Šutalo 67'), Adrian Perić (Marko Preradović 46'), Miljenko Kumić. Trener: Milan Marinić.

Polet je na gostovanju kod Stupnika upisao šestu ovosezonsku pobjedu. Gosti iz Buševca su posljednjih pola sata bili bez isključenog Šestaka, koji je zbog prigovora na suđenje brzinski zaradio dvije javne opomene, no, uspjeli su sačuvati prednost i na kraju slaviti.

Domaćin je poveo u osmoj minuti preko Adžemovića, ali je Marko Tičarić u 20. zabio za izjednačenje.

Pogodak odluke za 1:2 zabio je na samom početku drugog poluvremena upravo Bruno Šestak!

NK POLET: Hrvoje Bradić, Damir Baćan, Marko Tičarić, Bruno Žordić (Damir Milanović 66'), Marijo Pejak, Ivica Sučić (Ivan Klafurić 70'), Bruno Šestak, Bruno Jušić (Janko Mikulić 90'), Franjo Sovina, Leonardo Janječić (Daniel Brajković 46'), Mario Stuparić. Trener: Zoran Tomčić.

Lomnica je na svom travnjaku upisala četvrti poraz, drugi u nizu. Strmec je uzeo sva tri boda golovima Šavorića u prvom i Željka Bedekovića u drugom poluvremenu.

-->> Mraclin nastavio 'gaziti', Ban Jelačić u finišu ostao bez pobjede kod lidera

Turopoljac i Polet nakon 13 kola imaju identičan učinak od šest pobjeda, dva remija i pet poraza te se s 20 bodova nalaze u zlatnoj sredini ljestvice. Lomnica ima bod više. Ekipa iz Mičevca je i dalje bez slavlja, na pretposljednjem mjestu s tek tri osvojena boda.

U idućem kolu Lomnica ide u goste Turopoljcu u Kuče, Klas igra kod Rakovca, u Vukovinu dolazi Stupnik, a u Buševec stiže Rakov Potok. Mraclin na svom travnjaku igra protiv Naftaša.

(Foto: NK Turopoljac Kuče)