Turopoljac golom Ivančića dobio Kupu, Polet bolji od Meštrice, Lomnica i dalje uvjerljiva, obrezinska Mladost slavila na gostovanju

16.09.2022. / Damir Žbulj

U petom kolu Jedinstvene županijske nogometne lige odigran je derbi u Kučama, a Turopoljac je na svom terenu s minimalnih 1:0 svladao Kupu iz Pokupskog.

Iako su domaći imali više prilika, tek su jednom uspjeli zatresti suparničku mrežu. Pola sata prije kraja Horvat je ubacio, Čunčić je bio u skoku, a na odbijenoj lopti najprisebniji je Bruno Ivančić, koji pogađa za tri boda Kučana.

U Buševcu je gostovala Meštrica, koja je i vodila od 30. minute golom Tomislava Janječića, no, Polet je u nastavku stigao do preokreta. Prvo je Marko Župetić početkom drugog dijela izjednačio rezultat, a Zvonimir Matušin se desetak minuta prije kraja pobrinuo za vodstvo domaćih. Sve dvojbe je otklonio Ivan Zagorec, koji je u 83. minuti zabio za konačnih 3:1.

Lomnica je deklasirala Zrinski iz Farkaševca sa sigurnih i uvjerljivih 5:1. Josip Grdenić načeo je goste u 18. minuti, a desetak minuta prije poluvremena za povećanje prednosti pobrinuo se Hrvoje Skupnjak. U finišu prvog dijela pogađa i Ivan Havliček pa je već tada bilo izvjesno kako će bodovi ostati u Lomnici. Skupnjak i Havliček precizni su i u nastavku, a počasni gol za goste zabio je Mataušić.

Mladost iz Obrezine je bila uspješna na gostovanju u Rakovom Potoku, a u dramatičnom okršaju na konačnih 2:3 postavio je Marko Ivančić, 20-ak minuta prije kraja susreta.

Marijo Tadić je s dva pogotka u prvih 20 minuta odveo Mladost na dva gola prednosti, ali Všetečka je u samoj završnici prvog dijela i početkom nastavka vratio stvarni na početak.

Ipak, ekipa Romana Župetića uspjela je slavitii tako zadržati priključak s vodećom Lomnicom i Jaskom Vinogradar...

Klas se nije dobro proveo kod Bregane, koja je s 3:0 stigla do tri boda.

U šestom kolu JŽNL, u subotu od 17 sati, Polet gostuje kod Sloge u Križu, a Klas u Mičevcu igra derbi začelja protiv Klokočevca. U nedjelju od 17 sati Mladost u Obrezini igra protiv Meštrice, Kupa dočekuje Vatrogasac iz Zdenaca Brdovečkih, dok Turopoljac igra kod Rakovog Potoka, a Lomnica u Bedenici kod Strmca.