Stojanovski i Šroler 'prizemljili' Ždralove, Goričani izborili četvrtfinale Kupa

27.10.2021. / Damir Žbulj

Turopoljski prvoligaš izborio je svoje mjesto u četvrtfinalu SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa nakon 2:0 pobjede nad Mladosti iz Ždralova, solidnim trećeligašem iz naselja pokraj Bjelovara.

Trener Rendulić je malo 'ispremiješao' momčad, u prvom planu su bili neki igrači koji u posljednje vrijeme imaju manju minutažu, poput Fruka, Šrolera, Mitrovića, Stojanovskog...

I oni su pokazali kako se na njih može računati.

Mitrović je početkom drugog poluvremena izborio kazneni udarac, kojeg je realizirao Stojanovski, dok je Martin Šroler pola sata prije kraja majstorski zabio za konačnih 2:0, poslije dobre akcije Goričana i na asistenciju Tonija Fruka.

Posla je imao i vratar Kotarski, koji je između ostalog obranio gostima i kazneni udarac u 81. minuti!

Matar Dieye, Matija Dvorneković, Kristijan Lovrić i Jurica Pršir dobili su zadnjih 20-ak minuta, Anthony Kalik ušao je umjesto Šrolera u 83. minuti...

Goričani su opravdali ulogu favorita, ali nisu briljirali pa će biti zanimljivo vidjeti kako će se u subotu na Gradskom stadionu suprotstaviti Dinamu, koji se u Bijelom Brdu kod BSK-a morao itekako pomučiti da prođe među osam najboljih u Kupu.