Solidna partija OK Velika Gorica u Zaprešiću, Međimurke slavile kod HOK Gorica

18.02.2020. / Damir Žbulj

Odigrane su utakmice 15. kola ženske 1. B HOL Sjever, a obje velikogoričke ekipe upisale su poraze.

HOK Gorica je u Gradskoj sportskoj dvorani dočekala ŽOK Kaštel iz međimurskog Pribislavca, a gošće su slavile u četiri seta rezultatom 1:3 (25:22, 22:25, 20:25, 21:25). Domaće odbojkašice dobile su prvu dionicu, ali nakon toga više nisu imale rješenja za suparnice.

Ovo im je osmi poraz sezone, trenutno su na osmoj poziciji s identičnim učinkom kao i druga ekipa Dinama i treća ekipa zagrebačke Mladosti.

OK Velika Gorica je na gostovanju kod OK Nebo također osvojila prvi set, ali su nakon toga zaprešićke odbojkašice, inače drugoplasirane na ljestvici, preokretom stigle do bodova rezultatom 20:25, 25:19, 25:21, 25:19.

U idućem kolu HOK Gorica gostuje u Vrbovcu, dok pretposljednja OK Velika Gorica u nedjelju 23. veljače od 18 sati igra protiv vodećeg varaždinskog Kitra.

Odbojkaši Gorice i dalje su bez pobjede u 2. HOL Sjever, međutim, ponovno su pružili solidnu partiju. Na gostovanju kod drugoplasirane ekipe OK Sheeft izgubili su uvjerljivo prvi set, ali su u preostala dva pružili veliki otpor te su na kraju izgubili s 25:16, 25:23 i 25:23.

Idući nastup ponovno će na gostovanje, u subotu 22. veljače od 15.30 sati igraju kod Petrinje, koja je u deset odigranih utakmica dva puta slavila.