Slavlje Turopolja u Novom Čiču, Bestovje slomilo otpor Vatrogasca u zadnjih pola sata i potvrdilo titulu jesenskog prvaka

19.11.2023. / Damir Žbulj

U posljednjem ovogodišnjem dvoboju u 1. ŽNL Jug nogometaši Turopolja slavili su na gostovanju u Novom Čiču kod Dinama, a sve je bilo odlučeno u prvih 20 minuta...

Prvo si je Karlo Španiček pospremio loptu u vlastitu mrežu, dok je finalnih 0:2 postavio Luka Zdunić.

NK DINAMO NOVO ČIČE: Ivan Šimić, Filip Čurla, Karlo Španiček, Matija Jeleč, Filip Đuksi, Mateo Jurišić, Matija Davutović (Leo Hladni 72'), Filip Žarina (Fabrizio Hrkovac 46'), Niko Groznica, Leo Hemen, Marko Kadoić. Trener: Vlado Horvat

NK TUROPOLJE: Nikolas Culović (Kristijan Seki 85'), Damir Josić, Mislav Ceković, Matej Karlović (Ivan Ilijević 62'), Adrian Perić,, Luka Zdunić (Matej Mikulin 62'), Robert Zorić, Ivan Jambrešić (Ivan Benke 85')Matej Robić, Željko Josić, Tomislav Lučić. Trener: Goran Smolčić

Turopolje je slavljem u derbiju stiglo do sedme ovosezonske pobjede i 22 osvojena boda, dok su Dinamovci ostali na 17 bodova.

Vatrogasac iz Kobilića se sat vremena sjajno držao na gostovanju kod vodećeg Bestovja...

Domaći su poveli u 33. minuti preko Bartola, ali je nekoliko minuta kasnije Luka Krstanović izjednačio rezultat. S tih 1:1 odlazi se na predah, a gosti su držali bod u svojim rukama do 59. minute. Bartol je tada zabio svoj drugi pogodak, a Krstanović je zbog žestokih prigovora sucu Debogoviću dobiva crveni karton. Bestovje je 20-ak minuta prije kraja povećalo prednost preko Luke Milolože, a ubrzo je na konačnih 4:1 postavio Jaklenec.

Za Vatrogasac su od prve minute krenuli Branimir Grilec, Šošić, Krstanović, Kontić, Sambol, Matanović, Šimek, Haraminčić, Štefner, Josip Grilec i Antunović, dok je Čavar pokušao još Paradžikom, Vodelšekom, Andriševićem i Kovačićem.

Bestovje je ovom pobjedom potvrdilo titulu jesenskog prvaka!