Slavlje Kupe na teškom gostovanju, Vatrogasac preokretom do bodova u Novom Čiču, uvjerljiva Mladost u Obrezini

15.04.2021. / Damir Žbulj

Žestoki okršaj Lonje i Kupe u zaostalom susretu 12. kola 1. ŽNL Istok pripao je gostima iz Pokupskog.

U dvoboju s 11 žutih i dva crvena kartona ključan je za 1:2 slavlje bio pogodak Roberta Bašića na otvaranju drugog poluvremena, nedugo nakon što je i ušao u igru.

Kupa je povela u 18. minuti preko Jurice Ruklića, ali su domaći desetak minuta kasnije došli do izjednačenja.

Pola sata prije kraja, poslije 'okršaja' Simonovića i Klasnića, obje ekipe ostale su s deset igrača na travnjaku.

Gosti iz Pokupskog bili su dominantna momčad te su na kraju zasluženo uzeli sva tri boda.

NK KUPA: Dubravko Kušević, Marijan Petković, Ivan Kostadin, Jurica Ruklić, Mihael Vranešić, Ivica Petković, Stjepan Poturica (Robert Bašić 46'), Kristijan Blažinčić (Domagoj Grahovac 78'), Ivan Šandor, Josip Brajković, Leon Klasnić.

U nedjelju u Pokupsko stiže Vatrogasac iz Kobilića, koji je ranije odgođenom dvoboju 14. kola preokretom slavio u Novom Čiču kod Dinamo-Hidrela.

Domaćin je poveo u samoj završnici prvog poluvremena, Tomislav Jakovljević je svladao Caputa, međutim, u posljednjih 15-ak minuta gosti golovima Selvera Muhića došli do 1:2 pobjede.

NK DINAMO HIDREL: Mario Zagorac, Tomislav Jakovljević, Matija Panić, Martin Žugaj (Nikola Kuzmić 46'), Marko Rus, Ivan Balenović, Robert Zorić (Matej Čičak 46'), Nikola Slivak, Petar Vukadin (Marko Topalović 68'), Leo Hladni, Filip Čurla.

NK VATROGASAC (K): Matia Caput, Josip Šošić (Josip Batinić 46'), Vjekoslav Čavar, Selver Muhić, Ivan Kontić, Ivan Landeka, Krešimir Barišić, Matija Šimek, Antonio Ivkić (Ivan Antunović 46'), Damir Matković, Toni Štefner (Marko Novak 90).

Buna je u zaostalom dvoboju 13. kola 1. ŽNL Istok odigrala bez pobjednika s Milkom Trninom. Imao je domaćin prednost do 20. minute golom Ivana Raka, ali je pola sata prije kraja Kanceljak postavio konačnih 1:1.

NK BUNA: Filip Rak, Josip Rak, Antonio Mrkonjić, Stjepan Cavrić, Matko Đurašin, Ivan Rak, Robert Huđber, Dominik Šmint, Josip Rovišan (Josip Muža 70'), Danijel Škojc (Vedran Vajda 82'), David Đuretić (Hrvoje Nakić 83').

Mladost iz Obrezine je u odgođenom susretu 11. kola napunila je mrežu gostiju iz Banova, a sve je krenulo već u trećoj minuti, kad je Alan Pejak osigurao početno vodstvo. Isti igrač je iz penala u 17. minuti zabio drugi gol Mladostaša, a ubrzo je Marko Šorša i prelomio utakmicu, a još nije bila niti sredina prvog poluvremena...

U nastavku je Filip Zrnčić postavio na konačnih 4:0.

NK MLADOST OBREZINA: Franko Perić, Martin Stanušić (Stjepan Tadić 74'), Marko Šorša (Mislav Havidić 58'), Marijo Tadić, Bruno Ivančić, Adis Smajić, Marko Ivančić, Franjo Periša (Marko Kadoić 66'), Alan Pejak, Dino Hadžiabdić (Nemanja Rajičević 79'), Filip Zrnčić.

Prvenstvo se nastavlja u nedjelju utakmicama 21. kola.