Sjajne mlade goričke odbojkaške nade među četiri najbolje ekipe u Hrvatskoj: U polufinalu okršaj s Daruvarom, u nedjelju borba za medalju!
Fantastični klinci OK Gorica, koji su sjajnim igrama na državnoj završnici prvenstva Hrvatske u Zadru izborili plasman u četvrtfinale, napravili su i korak dalje te su ušli u poluzavršnicu i borbu za medalje!
U skupini su u dva seta bili bolji od Čazme, dok su poraženi od Zrinskog iz Nuštra. U četvrtfinalu su im suparnici bili vršnjaci iz OK Croatia, favoriti za visok plasman na ovoj U-13 završnici u maloj odbojci, ali su dečki pod vodstvom Gašpara Škorića Budimira i Marka Barunovića pokazali i kvalitetu i pobjednički karakter i mentalitet te su preokretom stigli do velikog slavlja. Prvi set je Croatia dobila s uvjerljivih 25:14, ali je Gorica u drugom uzvratila s 25:21, dok su u odlučujućoj dionici najmlađi kadeti Gorice odigrali najbolje kad je bilo najpotrebnije te su pokazali sjajnu pripremu i mentalnu snagu za svoje godine te su s 15:11 došli do velike pobjede.

I dok su mladi odbojkaši Croatije u suzama gledali što se točno dogodilo, gorički klinci su zasluženo slavili ovaj fenomenalan uspjeh i mjesto među četiri najbolje ekipe u Hrvatskoj!
Za mjesto u finalu borit će se s Daruvarom, a tu utakmicu možete pratiti i u izravnom prijenosu putem livestreama kojeg je iz Zadra osigurao Hrvatski odbojkaški savez.
U Zadru našu Veliku Goricu i Zagrebačku županiju predstavljaju kapetan Gabriel Batur, Jakov Prevolnik, Alexandar Nesvanulica, Jakov Blažević, Jakov Martinović, Aleksandar Zhukouski, Krešimir Opetuk, Patrik Urošević, Teo Grbač, Tomislav Tomasić, Leonardo Hodnik i Santino Hodnik!
U nedjelju je pak na rasporedu borba za plasman i medalje, a nadamo se kako će dečki iz Gorice igrati i veliko finale za naslov prvaka Hrvatske u ovoj kategoriji, što bi zaista bio senzacionalan uspjeh s obzorom na to u kakvim uvjetima rade i treniraju. Na završnicu gotovo nisu niti otišli, a u Zadar su stigli zahvaljujući zagrebačkoj Mladosti, koja je u svom autobusu pronašla mjesta za mlade goričke odbojkaše.

U drugom polufinalu sastaju se Medicinar Trnje i Zrinski iz Nuštra.
Utakmica za treće mjesto na rasporedu je u nedjelju u podne, dok je veliko finale U-13 odbojkaškog prvenstva Hrvatske zakazano za 13.15 sati. Možemo se samo nadati i navijati da će tamo biti i naša Gorica, ali i povratak u naš grad s bilo kakvom medaljom oko vrata bio bi senzacionalan rezultat!
Galerija slika
Nastavak radova HEP-a: Kosnica bez struje
Umirovljenici iz Pokupskog, predajte zahtjev za božićnicu
Koncert povodom 200. obljetnice rođenja Johanna Straussa „kralja valcera“ u Galženici
Umjetnička škola Franje Lučića prvi put u povijesti ugostila suvremenu plesnu predstavu
U obiteljskoj kući u Lukavcu izbio požar
FOTO Položeni vijenci i svijeće povodom blagdana Svih svetih