Rukometaši Gorice u Varaždinu se oprostili od Kupa

06.02.2017. / Sportska redakcija

Osminu finala Kupa Hrvatske utakmicom u Varaždinu otvorili su domaći rukometaši Varaždina 1931 te Gorice. Prolazak među osam najboljih nakon uvjerljive pobjede od 35:26 ostvarili su Varaždinci koji Goričanima nisu pružili niti trunku šanse za prolaz.

Najbliže su se rukometaši Gorice približili na 3:2, da bi potom domaći rukometaši s četiri uzastopna pogotka odjurili na 7:2. Stečenu prednost čvrsto su držali sve do odlaska na poluvrijeme kada je na semaforu stajalo 17:13. Ni u nastavku susreta nije došlo do promjena, a razigrani domaćini još su malo povećali svoju prednost za konačnih plus devet (35:26).

Varaždin je do pobjede predvodio Ante Tokić s osam pogodaka, dva manje dodao je Marin Šipić, dok su kod Gorice najbolji bili Luka Marjanović sa sedam te Tomislav Buhiniček i Lucian Bura s po pet zgoditaka.