Rukometaši Gorice skinuli skalp vodećem Varaždinu 1930

25.11.2017. / Sportska redakcija

Odličnim izdanjem u svih šezdeset minuta rukometaši Gorice došli su do vrlo važne pobjede do večeras vodećeg sastava Premijer lige, Varaždina 1930 koji je na parketu Srednjoškolske dvorane poražen s 35:31. Bila je to ponajbolja partija Goričana ove sezone koja je naplaćena pobjedom nakon tri sušna kola u kojima je osvojen samo jedan bod.

-Danas smo odlučili stisnuti od početka i pokazati, ako ništa bolju igru. To nam se vratilo na najbolji mogući način s bodovima. Ovakva igra nam treba ostati i za sljedeća kola i rezultat će biti isti- rekao je najbolji u domaćim redovima Ivan Laljek koji je susret završio s 13 postignutih pogodaka.

No, i ostali igrači dali su svoj ogroman obol, kako u napadu koji je djelovao fantastično, pa do obrane koja je u trenucima kad se lomio rezultat djelovala besprijekorno. Potreban ton davao je u tim trenucima i pouzdani Tomislav Sladoljev.

Furiozan ulazak Gorice u utakmicu jer nakon 6,38 minuta igre semafor je pokazivao 8:3 odlučio je pobjednika susreta. Takav početak goste je iznenadio i srušio sve njihove snove u možebitan pozitivan rezultat. Najvećih plus sedam Gorica je imala u 17. minuti (15:8), a najbliže čemu su se gosti približili bilo je 19:18 u 32. minuti. Nije voda u tim trenucima ušla u uši domaćih igrača koji su smogli snage, ali i mirnoće za novo odvajanje na tri pogotka (21:18), nakon čega su pametnom igrom održavali prednost za četvrtu ovosezonsku pobjedu koja je svima ponovno vratila osmjeh na lice.

PREMIJER LIGA, 9. KOLO
HRK GORICA – RK VARAŽDIN 1930 35:31 (19:16)
HRK GORICA: Lončar 1 obrana, Ceković 1, Borić, Laljek 13, Matić 7, Pušić, Nedić, Božiček, Vladušić 3, Dijanić, Ćavar 7, Sladoljev 14 obrana, Žarković 4, Horvačić, Barišić.
RK VARAŽDIN 1930: Špikić 9 obrana, Špruk 5, Zobec 5, Novak 1, Glavaš 5, Hutinec, Meštrić, Vidaček 1, Črnila 4 obrane, Sklepić, Levak 7, Jurišić 3, Marić 1, Vrdoljak 1, Koprek, Stojanović 2.

Rukometaši Gorice skinuli skalp vodećem Varaždinu 1930 Rukometaši Gorice skinuli skalp vodećem Varaždinu 1930 Rukometaši Gorice skinuli skalp vodećem Varaždinu 1930 Rukometaši Gorice skinuli skalp vodećem Varaždinu 1930 Rukometaši Gorice skinuli skalp vodećem Varaždinu 1930 Rukometaši Gorice skinuli skalp vodećem Varaždinu 1930 Rukometaši Gorice skinuli skalp vodećem Varaždinu 1930 Rukometaši Gorice skinuli skalp vodećem Varaždinu 1930 Rukometaši Gorice skinuli skalp vodećem Varaždinu 1930 Rukometaši Gorice skinuli skalp vodećem Varaždinu 1930 Rukometaši Gorice skinuli skalp vodećem Varaždinu 1930 Rukometaši Gorice skinuli skalp vodećem Varaždinu 1930 Rukometaši Gorice skinuli skalp vodećem Varaždinu 1930