Rudar teškom mukom svladao Goricu II

11.02.2017. / Sportska redakcija

Mladi nogometaši Gorice ugostili su danas BiH prvoligaša (drugi rang natjecanja, op.a) Rudar iz Prijedora. Pobjeda je pripala iskusnijim gostima koji su slavili s 2:1, no odličan dojam ostavili su i igrači trenera Perice Vidaka koji su odlično parirali gostima.

Okupljeni gledatelji mogli su vidjeti žustru utakmicu s puno tempa. Onih pravih izrazitih prilika nije bilo, pa tako iz prvog dijela u kojem su mreže mirovale bilježimo tek jedan bezopasan pokušaj gostiju, te gredu Tadića. Ipak, nastavak je donio i toliko želje golove.

Već nakon samo dvije minute igre gosti su poveli, proigravanje Rokvića iza Zekića pospremio je Šakić. Gosti su u vodstvu bili tek četiri minute jer je Radoš u 51. minuti iskoristio neopreznost gostujućeg vratara Petrovića iznenadivši ga iz slobodnog udarca s više od 25 metara. Gosti do pobjede dolaze u 75. minuti nakon što je Malinović bio najviši u skoku nakon kornera kojeg je izveo Gavranović.

Bez obzira na poraz trener Vidak bio je zadovoljan viđenim od strane svojih igrača među kojima je bilo i onih kojima su to bile prve seniorske minute. Nove provjere Gorica ima već u srijedu protiv Turopolja, dok ih u subotu očekuje dvoboj protiv trećeligaša Samobora koji je danas remizirao protiv Udarnika za kojeg su pogotke postigli Kelava i Ramljak.