Razočaravajuća partija Kurilovca na Udarniku

08.09.2019. / Damir Žbulj

Nogometaši Kurilovca razočarali su svoje navijače u trećem kolu nove trećeligaške sezone. Na Udarnik je u 'županijskom derbiju' stiglo Dugo Selo i na kraju su gosti slavili 4:1 uvjerljivu pobjedu, koja je mogla biti i rezultatski izraženija.

Kurilovčani su bili odlični tijekom pripremnog razdoblja, što su i okrunili osvajanjem naslova pobjednika Kupa Nogometnog saveza Zagrebačke županije protiv kombiniranog sastava Gorice...

Međutim, na otvaranju prvenstva poslije tri odigrana kola tek su na dva osvojena boda. Domaći remi s Ponikvama još se može objasniti umorom i laganom slavljeničkom euforijom zbog osvajanja trofeja, u gostima kod Gaja u Maču bez pobjede su igrači Perice Vidaka ostali u posljednjoj minuti sudačke nadoknade, dok su na Udarniku protiv Dugo Sela tek u dodanom vremenu na samom finišu susreta samo tek uspjeli 'kozmetički' ublažiti težak poraz!

Gosti su Kurilovec načeli već u 13. minuti, kad je Jakov Karabatić udarac Dominika Drmića skrenuo u vlastitu mrežu. Emanuel Benković je u završnici prvog dijela povećao prednost, a pola sata prije kraja postigao svoj drugi zgoditak, za 0:3 na semaforu i nevjericu na licima kurilovečkih ljubitelja nogometa.

Samo nekoliko minuta kasnije i Filip Mamić pronalazi put do mreže Luke Bogovića i od tada su domaći samo razmišljali o tome da se ova utakmica što prije završi. Dugoselci su do kraja kontrolirali dvoboj, gol Maksa Slunjskoga nije popravio dojam pa se može se reći kako je iskusniji Miroslav Škrlec na klupi Dugog Sela u potpunosti nadmudrio mladog i talentiranog Vidaka, koji ipak nije uspio na najbolji način pripremiti svoju momčad za ovaj dvoboj, iako je u njega ušla kao lagani favorit.

Idući izazov za Kurilovec je gostovanje kod Lučkog, dok će na travnjaku Udarnika ponovno zaigrati za 21. rujna protiv Mladosti iz Petrinje.