Rasplet jesenskog dijela sezone u JŽNL

17.11.2021. / Damir Žbulj

Nogometaši Lomnice odigrali su u 14. kolu Jedinstvene županijske nogometne lige još jednu sjajnu utakmicu te su s 3:1 nadigrali Vatrogasac iz Zdenaca Brdovečkog.

Ekipa Štefa Deverića je čak 11 ligašku utakmicu u nizu bez poraza, od čega je upisala čak devet pobjeda i zasluženo se nalazi pri samom vrhu ljestvice JŽNL, na drugoj poziciji s 29 osvojenih bodova, dva manje od vodećeg Naftaša i jedan više od Turopoljca iz Kuča.

U dramatičnom dvoboju gosti su u samom finišu prvog dijela došli do prednosti iz kaznenog udarca, ali je u sudačkoj nadoknadi Filip Gršić izjednačio. Lomnica je u nastavku iskoristila svoje prigode, a junak potpunog preokreta bio je Luka Mandura s dva pogotka.

Polet je pružio odličan otpor vodećem Naftašu, ali nažalost nije uspio uzeti sva tri boda.

Domaći su poveli u 14. minuti golom Zvonimira Matušina, ali je ekipa iz Ivanića desetak minuta prije poluvremena izjednačila, a početkom nastavka i povela. Matija Ivančić, koji je u igru ušao na startu drugog poluvremena, ekspresno je postavio na 2:2. Bio je to konačni rezultat, iako je Naftaš u 58. minuti imao kazneni udarac. Ipak, Hrvoje Bradić nije morao po loptu u mrežu.

Turopoljac je propustio iskoristiti rezultat u Buševcu i uhvatiti priključak na vrhu, jer je odigrao 'samo' 2:2 doma s Jaskom Vinogradarom.

Dvaput su Kučani vodili, prvo iz penala u 15. minuti kojeg je realizirao Tomislav Horvat, a onda i golom Ivana Šestoka, 20-ak minuta prije kraja. Međutim, gosti iz Jastrebarskog su u samoj završnici uspjeli spasiti bod.

Jelačić je u Vukovini preokretom stigao do slavlja, nakon što je Sloga iz Križa od 12. minute imala vodstvo. Filip Harambašić je u 57. minuti izjednačio, a Mateo Nikić je u 65. minuti zabio za konačnih 2:1.

Uspješna je bila i Mladost u Obrezini, a uvjerljivo je 'preplivan' Rakov Potok. U prvom poluvremenu strijelci su bili Alan Pejak i Ivan Hercigonja, dok su u nastavku konačnih 4:0 postavili Dario Sudec i Hercigonja, svojim drugim pogotkom, nakon što je gostujući igrač Španić zaradio isključenje.

Klas i Kupa i dalje su bez pobjede i teško se mogu nositi s konkurencijom u ovom rangu natjecanja. Ekipa iz Pokupskog je s minimalnih 1:0 poražena kod Strmca u Bedenici, dok je društvo iz Mičevca s 4:1 izgubilo kod Dinama u Jakovlju.

Pred nama je posljednje ovogodišnje kolo, u kojem će se voditi velika borba za naslov jesenskog prvaka Jedinstvene županijske nogometne lige. U najboljoj poziciji je vodeći Naftaš, koji u subotu od 14 sati dočekuje obrezinsku Mladost i sigurno mu neće biti lako osvojiti sva tri boda. Ipak, otegotna okolnost za Mladostaše je što u četvrtak moraju odigrati i ranije odgođeni susret 13. kola u Farkaševcu.

Svoju priliku vreba Lomnica, koja ima dva boda minusa za liderom i u nedjelju u 10 sati igra kod Jaske Vinogradar u Jastrebarskom.

Turopoljac zaostaje tri boda za vrhom i u subotu od 14 sati gostuje kod Zrinskog u Farkaševcu. U istom terminu Klas dočekuje Jelačić, dok će prvi dio sezone zaključiti Kupa i Polet, na igralištu u Gornjoj Lomnici, u nedjelju od 14 sati.