Proljetno buđenje Klasa obilježilo nastavak JŽNL sezone: Turopoljac stradao u Mičevcu, bez pobjednika u lomničkom derbiju

05.03.2023. / Damir Žbulj

Promjene u igračkom sastavu, ali i dovođenje novog trenera Siniše Miokovića 'probudilo' je uspavani Klas, a na terenu u Mičevcu osjetili su to i nogometaši Turopoljca, koji su travnjak napustili pognutih glava nakon 3:0 na semaforu za domaćina.

Imali su gosti iz Kuča svoje prilike, ali je momčad iz Mičevca u ovom dvoboju bila efikasnija. Fran Matić je osigurao prednost Klasu, desetak minuta prije odlaska na predah, dok je pola sata prije kraja utakicu prelomio autogol gostujućeg kapetana Mislava Čunčića. Konačni rezultat postavio je Mario Marić u 75. minuti dvoboja.

Utakmica je počela minutom šutnje za Zlatana Severa, nedavno preminulog člana NK Turopoljac.

Klas je tako tek u 16. ovosezonskom prvenstvenom nastupu stigao do prve pobjede i Dinamo iz Jakovlja, Klokočevac pa i Kupa sada ne izgledaju više tako daleko i nedostižno, bez obzira na još uvijek značajnu bodovnu razliku.

NK KLAS MIČEVEC: Ivan Petrović, Ivan Galić, Matija Šaban, Jerko Majić, Marko Vidaković, Egon Kruezo (Matija Antunović 34'), Marijan Kerep (Tomislav Ugljarević 89'), Matija Gredelj (Matija Komljenović 46'), Fran Matić (Lovre Kešina 62'), Mario Marić, Branko Janić

NK TUROPOLJAC KUČE: Tomislav Zekić, Ivan Domić, Filip Saraf, Filip Carev (Sandi Selman 46'), Franko Perić, Matija Čaić (Filip Janković 88'), Ivan Hren, Mislav Čunčić, Dino Hadžiabdić (Ivan Markulin 64'), Tomislav Horvat, Josip Mlinarić.

Lomnički derbi završio je bez pobjednika, nakon što je Meštrica imala prednost od 38. minute. Ivan Krpečanec razveselio je domaće navijače, ali je Mateo Kljajić osam minuta prije kraja zabio za 1:1 i tako spasio Lomnicu poraza.

U početnoj postavi domaćih bili su Ivan Mihalinčić, Noa Prosenjak, Ivan Krpečanec, Kristijan Šečić, Jurica Mihalinčić, Marin  Tuka, Tomislav Janječić, Mario Skorin, Goran Mihalinčić, Marko Ćevid i Krunoslav Všetečka, dok su u zadnjih 15-ak minuta ušli i Patrik Karavla, Mateo Janječić i Nikola Šebek. U prvih 11 Štefa Deverića bili su Petar Jerković, Hrvoje Skupnjak, Filip Gršić, Marko Dijanežević, Josip Grdenić, Kristian Arbanas, Mateo Kljajić, Leonardo Mostarlić, Josip Delić, Domagoj Šoštarec i Zvonimir Čizmadija, umjesto kojeg je u 68. minuti ušao Teo Beg i to je bila jedina zamjena gostiju  na ovom susretu.

Kupa se nije dobro provela na gostovanju u Farkaševcu, Zrinski je slavio 3:0, a sva tri pogotka zabio je Neven Matušić, koji je bio nerješiva zagonetka za obranu ekipe iz Pokupskog. Imala je Kupa od 58. minute i igrača više na travnjaku, poslije isključenja Brdarića, ali već tada je bila tri pogotka u minusu i domaći su vješto sačuvali svoju mrežu. Od 81. minute snage su bile poravnate, nakon što je izravni crveni karton zaradio Ivan Šestak.

Nažalost, utakmicu po dobrome neće pamtiti niti Benjamin Pirša, koji je zbog ozljede ranije morao napustiti travnjak.

Za Kupu su od prve minute krenuli Dubravko Kušević, kojeg je na poluvremenu zamijenio Tomislav Sečenj te Marijan Petković, Leon Klasnić, Ivica Petković, Ivan Šestak, Davor Belečić, Benjamin Pirša, Kristijan Blažinčić, Josip Brajković, Ivan Belečić i Tihomir Sečenj. Umjesto Pirše je ušao Gabrijel Zlodi, a u završnici je umjesto Klasnića priliku dobio i mladi Petar Šestak.

U nedjelju će još u 16. kolu Jedinstvene županijske nogometne lige Mladost u Obrezini od 15 sati dočekati Strmec, dok se u Buševcu u istom terminu igra veliki derbi trećeplasiranog Poleta i drugoplasirane Jaske Vinogradar iz Jastrebarskog.