Pravi derbi u Odri: Luter zabio dva komada za prednost domaćih na poluvremenu, Gradići u nastavku spasili bod

09.05.2021. / Damir Žbulj

Sjajnu utakmicu odigrali su Odra i Gradići u 26. kolu 4. NL Središte Zagreb! Domaći su imali dva pogotka prednosti na poluvremenu, ali je na kraju završilo bez pobjednika 2:2.

Kapetan Filip Luter postigao je oba pogotka Odre, a mrežu gostiju tresao je u 20. minuti i u samoj završnici prvog dijela.

Međutim, Gradići poslije osam minuta igre u nastavku preko Armina Abazija smanjuju zaostatak, a pogotkom Igora Hajduka u 68. minuti dolaze do izjednačenja.

Posljednjih desetak minuta gosti igraju bez isključenog vratara Zagorca, koji je van svog kaznenog prostora igrao rukom i tako prekinuo izglednu akciju Odre. No, uspjela je ekipa Gorana Jelavića sačuvati teško izboren bod. Na vrata je stao mladi Matej Božurić, koji u finišu nije kapitulirao.

Domaćin ne smije biti nezadovoljan remijem, jer je ipak još malo odmaknuo od opasne zone ispadanja.

NK ODRA: Duje Stojkić, Marin Tabaković (Dejan Debijađi 69'), Tomislav Adžaga, Jurica Rogić, Mateo Kljajić, Filip Luter, Haithem Hanachi, Marin Filipović, Luka Šuker (Robert Pisačić 79'), Noa Kovačić, Mijo Batarilo Ćerdić (Josip Pavek 58')

NK GRADIĆI: Ivan Zagorac, Filip Turkalj, Toni Borovac, Jurica Brdek, Stjepan Pralas (Matej Božurić 85'), Armin Abazi (Josip Hrženjak 76'), Hrvoje Krstanović, Filip Božić, Igor Hajduk, Ante Radoš, Patrik Vojnić.

Odra u idućem kolu gostuje kod Stubice, Gradići igraju doma protiv Zagreba, Lukavec putuje u Bedekovčinu kod Tondacha, a Dinamo iz Odranskog Obreža kod Croatije u Hrastje.