Posavec u sudačkoj nadoknadi ostao bez pobjede u derbiju s Jamnicom, Vatrogasac napunio mrežu Donje Zeline, Bestovje 'okrenulo' Bunu

19.09.2023. / Damir Žbulj

Derbi jedine dvije maksimalne ekipe nakon prva tri odigrana kola, Jamnice i Posavca, završio je bez pobjednika. Posavec je u Pisarovini u prvih pola sata stigao do dva pogotka prednosti, ali je domaći uspio izvući bod u trećoj minuti sudačke nadoknade...

Nažalost, već u petoj minuti ozlijedio se Ivan Vranek i umjesto njega je ušao Luka Koljević. Međutim, pet minuta kasnije Posavec je ipak bio u prednosti, golom Domagoja Desputa. Petar Milatović je u 31. minuti povećao prednost i tada je sve izgledalo sjajno...

Ipak, Jamnica ubrzo iz kaznenog udarca smanjuje zaostatak, siguran je bio Josip Pavek, i vraća neizvjesnost u ovaj dvoboj.

Matkovićeva momčad držala je sva tri boda u rukama do treće minute sudačke nadoknade, kad je Matija Vujanić, nakon kornera, poentirao za konačnih 2:2.

Od prve minute krenuli su Mario Zagorac, Fran Klarić, Tomislav Jakovljević, Andrija Škrtić, Ivan Lucin, Karlo Dominik Lihtar, Josip Breščaković, Ivan Vranek, Petar Milatović, Domagoj Desput i Marko Đurašić. Umjesto Lucina je na poluvremenu ušao Bencek, dok su na početku nastavka zaigrali i Vrhovski i Curić. U završnici su ušli Nikić i Kučan.

Raspucan je napokon bio i Vatrogasac na svom terenu u Kobiliću, gdje je u derbiju začelja napunio mrežu Donje Zeline. Prvo poluvrijeme je bilo dramatično, gosti su čak bili u prednosti od 14. minute, ali je Ivan Kontić iz penala ubrzo izjednačio.

Na predah se odlazi u rezultatskom egalu, ali zato odmah početkom nastavka kreće golijada. Christian Sambol zabija za željeni preokret, a ubrzo je strijelac i Vjekoslav Čavar, što je i prelomilo ovaj dvoboj. Josip Vukas trese gostujuću mrežu 20-ak minuta prije kraja, u listu strijelaca upisao se i Selver Muhić, koji je ušao s klupe, dok je na finalnih 6:1 postavio Sambol, svojim drugim pogotkom na ovom susretu.

U prvih 11 bili su Branimir Grilec, Josip Šošić, strateg Vjeko Čavar, Josip Vuksan, Ivan Kontić, Christian Sambol, Sandro Andrišević, Matija Šimek, Marko Paradžik, Josip Grilec i Ivan Antunović. Muhić je dobio zadnjih pola sata, a 15-ak minuta su na travnjaku bili i Dominik Kalisar i Ivan Matanović.

Dinamo u Novom Čiču nije uspio svladati Donju Kupčinu, iako je bilo prilike za to. Domaći u otvaranju utakmice nisu realizirali kazneni udarac, ali su ipak poveli u 35. minuti preko Marka Kadoića. Donja Kupčina se 'izvukla' i spasila bod 15-ak minuta prije kraja, kad je za 1:1 precizan Stjepan Stupljanec.

U početnoj postavi Vlade Horvata bili su Ivan Šimić, Filip Čurla, Leo Hladni, Karlo Španiček, Filip Đuksi, Filip Žarina, Hrvoje Babić, Niko Groznica, Marko Topalović, Leo Hemen i Marko Kadoić. Na startu drugog poluvremena ušli su Ante Cavrić i Ivan Horvatić, a priliku su dobili i Fabrizio Hrkovac i Mateo Jurišić.

Buna je doma izgubila od Bestovja, iako je od devete minute vodila, golom Roberta Huđbera s bijele točke. Robert Sviben je početkom drugog poluvremena izjednačio, a desetak minuta prije kraja i u potpunosti okrenuo rezultat, za konačnih 1:2 i priključak Bestovja vodećem dvojcu.

Za Bunu su krenuli Lučan, Mrkonjić, Kovačić, Zlodi, Đurašin, Ivan Rak, Škojc, Huđber, Rovišan, Šporčić i Zlodi, a s klupe su u nastavku ušli Marko Kovačić, Kalisar, Brkić i Brebrić.

-->>> Za novu feštu Turopolja pobrinuli se Robert Zorić i kapetan Tomislav Lučić

U petom kolu Posavec dočekuje Vatrogasac iz Kobilića, Turopolje gostuje u Donjoj Kupčini, Dinamo u Novakima, a Buna u Orešju kod NK Sloga-Suza. Sve utakmice na rasporedu su u nedjelju od 16.30 sati.