Polet u sudačkoj nadoknadi spasio bod u derbiju s obrezinskom Mladosti, Lomnica i Turopoljac uvjerljivi

27.03.2023. / Damir Žbulj

Izuzetno uzbudljivu utakmicu odigrali su u Buševcu domaći Polet i Mladost iz Obrezine, u 19. kolu Jedinstvene županijske nogometne lige, a na kraju nije bilo pobjednika...

Već u petoj minuti domaći su poveli preko Zvonimira Matušina, ali je do 13. minute sve opet bilo na početku, kad je Domagoj Bedeković realizirao kazneni udarac.

Mreže su mirovale do same završnice, a onda je krenula 'ludnica'...

Prvo se za preokret i vodstvo Mladostaša pobrinuo Marijo Tadić, ali je u drugoj minuti sudačke nadoknade Filip Cvitanović postavio na konačnih 2:2 i tako osigurao bod Poletu.

U početnoj postavi trenera Dejana Debijađija bili su Fran Roko Eremija, David Đuretić, Damjan Banić, Filip Dejanović, Marko Župetić, Zvonimir Matušin, Bruno Šestak, Filip Cvitanović, Ivan Grlić, Marijo Pejak i Renato Šorša. Već u 16. minuti je na teren umjesto Župetića morao Fran Križanac, dok je u posljednjih desetak minuta dobio i Ivan Ilijević. U prvih 11 Romana Župetića bili su Tomislav Tomić, Stjepan Martinić, Leon Jurišić, Marijo Tadić, Adis Smajić, Domagoj Bedeković, Marko Ivančić, Šimun Matić, Luka Bubalo, Mario Kos i Alen Crepulja. Na poluvremenu je izašao Kos, a ušao Luka Borković.

HAT-TRICK KLJAJIĆA

Lomnica je nastavila lov na Jasku Vinogradar i titulu prvaka JŽNL uvjerljivom 4:1 pobjedom nad Dinamo iz Jakovlja.

Već u petoj minuti je Mateo Kljajić domaće doveo u prednost iz penala, ali je u 18. minuti stigao hladan tuš i izjednačenje, golom Dina Konjevoda.

Međutim, sredinom prvog dijela Kljaić zabija i iz igre, a pola sata prije kraja svojim trećim pogotkom rješava pitanje pobjednika. Konačni rezultat postavio je kapetan Kristian Arbanas u 71. minuti, iz još jednog kaznenog udarca.

Trener Štef Deverić je u ovoj utakmici od prve minute na teren poslao Jerkovića, Skupnjaka, Gavranovića, Marka Dijaneževića, Kristiana Arbanasa, Kljajića, Leonarda Mostarlića, Karla Arbanasa, Šoštareca, Čizmadiju i Bega, a desetak minuta prije kraja priliku je dobio i mladi 17-godišnji Stjepan Deverić.

Raspoloženi su bili i nogometaši Turopoljca iz Kuča, koji su pred svojim navijačima deklasirali Strmec. Dva komada je u prvom poluvremenu zabio Filip Saraf, početkom nastavka precizan je i Tomislav Horvat, pogodio je sjajno iz slobodnjaka, a na konačnih 4:0 je deset minuta prije kraja postavio Filip Carev. U prvih 11 trenera Stivena Žitnika bili su Tomislav Zekić, Ivan Domić, Dino Hadžiabdić, Franko Perić, Mario Matasić, Filip Saraf, Matija Čaić, Ivan Hercigonja, Mislav Čunčić, Tomislav Horvat i Josip Mlinarić. Sredinom nastavka ušao je Carev, 15-ak minuta prije kraja i Ivan Hren, a u finišu i Filip Janković, Sandi Selman i Ivan Markulin.

Kupa je pružila dobar otpor na gostovanju kod Rakovog Potoka, ali je na kraju ipak poražena 3:2. Ivan Klasnić je u 19. minuti zabio za 1:1, ali je domaćin do poluvremena uspio otići na dva razlike. Nakon desetak minuta igre u nastavku Leon Klasnić iz penala smanjuje zaostatak i da je Kupa iskoristila još jedan jedanaesterac kojeg je imala, možda bi i rezultat bio povoljniji.

Meštrica je posrnula u Klokočevcu, a ključan je u 1:0 porazu bio gol Grubara početkom drugog poluvremena.

-->>> Klas nije uspio iznenaditi lidera u Jastrebarskom

U 20. kolu JŽNL, u subotu od 16.30 sati, u Gornju Lomnicu kod Meštrice stiže Polet, a Klas u Mičevcu dočekuje Breganu. Kupa u nedjelju u Pokupskom igra s Turopoljcem, Mladost je u Obrezini domaćin Rakovom Potoku, dok će Lomnica gostovati kod Zrinskog u Farkaševcu.