Petarda Meštrice, Balenović i Zagorac osigurali bodove Dinamo Hidrelu, Buna feštala u Kobiliću

12.04.2021. / Damir Žbulj

Zanimljiv dvoboj u Novom Čiču završio je minimalnom pobjedom domaćina, koji je golom Ivana Balenovića iz 72. minute svladao Lonju.

Dinamo Hidrel nije iskoristio najstrožu kaznu u 18. minuti, Mandić je zaustavio Jakovljevića, dok su gosti su u prvom poluvremenu imali tri velike prilike, koje je maestralno obranio vratar Mario Zagorac.

NK DINAMO HIDREL: Mario Zagorac, Petar Sudar (Nikola Slivak 63'), Tomislav Jakovljević, Matija Panić, Marko Rus, Filip Đuksi (Martin Žugaj 81'), Ivan Balenović, Robert Zorić (Josip Risonjić 90'+2), Petar Vukadin (Marko Topalović 88'), Leo Hladni, Filip Čurla ( Matej Čičak 60').

Meštrica je deklasirala Ban Jelačić iz Banova i na kraju slavila s uvjerljivih 5:0. Utakmica je odlučena u ranoj fazi, dva pogotka zabio je Bruno Augustić, a do poluvremena su precizni bili Pavao Galović i Mario Skorin. Galović je u samom finišu susreta postavio konačni rezultat.

NK MEŠTRICA: Ivan Mihalinčić, Marin Radaš, Goran Mihalinčić (Matija Prigorac 58'), Matej Hanžek, Bruno Augustić, Ivan Britvec, Mario Skorin, Kristijan Šečić, Pavao Galović, Dominik Habuš, Marko Ćevid.

Sjajnu utakmicu odigrali su Vatrogasac i Buna u Kobiliću, a feštali su na kraju gosti.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a onda je u nastavku krenula 'ludnica'.

Buna je povela u 54. minuti preko Josipa Raka, ali je Toni Štefner ekspresno izjednačio.

Domaćin vodi od 71. minute, Antonio Ivkić je strijelac, međutim, nije do Vatrogascima bilo dovoljno za bodove. Matko Đurašin utakmicu vraća u egal u 78. minuti, a dvije minute prije kraja Josip Muža osigurava veliku gostujuću feštu.

Slavlje je tim impresivnije, jer je Buna čitavo drugo poluvrijeme igrala bez isključenog Marka Kovačića, koji je obje javne opomene zaradio zbog prigovora na suđenje.

NK VATROGASAC (K): Matia Caput, Josip Šošić (Josip Vuksan 57'), Ivan Antunović (Vjekoslav Čavar 57'), Selver Muhić, Ivan Kontić, Krešimir Barišić, Marko Novak (Antonio Ivkić 57'), Matija Šimek, Damir Matković, Josip Grilec (Ivan Landeka 60'), Toni Štefner.

NK BUNA: Filip Rak, Josip Rak, Antonio Mrkonjić, Marko Kovačić, Stjepan Cavrić, Matko Đurašin (Vedran Vajda 86'), Ivan Rak, Robert Huđber, Danijel Škojc (Josip Rovišan 60'), David Đuretić (Josip Muža 67'), Martin Šebek.

Mladost iz Obrezine je s 1:0 poražena u derbiju kod Kloštra, golom Ivanagića u 34. minuti.

NK Posavec nije trebao niti igrati protiv Zvekovca, koji nije došao na utakmicu 20. kola 1. ŽNL Istok.