Odra preokretom i s igračem manje slavila u Vojniću, kapetan Filip Luter je drugi strijelac lige

21.11.2022. / Damir Žbulj

Nogometni klub Odra administrativno je dio Zagrebačkog nogometnog saveza, uspješno se natječe u 4. NL Središte Zagreb skupina A, ali Odra je i klub koji je poprilično vezan za naš velikogorički i turopoljski kraj, posebno uz Hrašće, Lomnicu i Lukavec.

u ovosezonskom 'četvrtoligaškom' društvu Odra je u 14 nastupa upisala sedam pobjeda, dva remija i pet poraza te se nalazi na sjajnom četvrtom mjestu ljestvice s 23 osvojena boda, dva manje od Zagreba i dva više od Španskog i Poleta iz Svete Klare.

Upravo će u posljednjem ovogodišnjem nastupu u Odri gostovati Špansko i bit će to pravi derbi i prilika da se pobjednički zaključi ovaj odličan jesenski dio sezone.

U prošlom kolu Odra je bila uspješna kod NK Vojnić 95, a do sva tri boda stigla je s igračem manje na travnjaku, u samoj završnici utakmice!

Domaćin je do prednosti stigao u 11. minuti iz kaznenog udarca, a Odra je bez Tomislava Adžage ostala u finišu prvog dijela, nakon što je još jednom imao prigovor na suđenje Luke Matešića.

Međutim, ekipa Ivana Milasa se konsolidirala u nastavku te je desetak minuta prije kraja stigla do izjednačenja, golom Josipa Paveka iz kontranapada, dok je pet minuta kasnije Ante Gudelj zabio za potpuni preokret, konačnih 1:2 i veliko slavlje kod fenjeraša u Vojniću!

U početnoj postavi bili su Marko Čabraja, Tin Štefanac, Tomislav Adžaga, Noa Kovačić, Antonio Turković, kapetan Filip Luter, Ivan Gudelj, Josip Pavek, Andrija Gudelj, Adrian Fučkala i Andrej Topalović. Početkom nastavka ušli su Luka Brebrić i strijelac pobjedničkog gola Gudelj, a u sudačkoj nadoknadi priliku su dobili i Marko Bačurin i Ivan Kljujev. Na klupi je ostao tek 16-godišnji rezervni vratar Stjepan Spajić.

Kapetan Luter je ujedno i drugi strijelac ovog natjecanja s deset postignutih golova, jednim manje od Jurčića iz Prečkog.

Derbi protiv Španskog u Odri, na oproštaju od prvog dijela sezone i prije zimske pauze, igra se u nedjelju od 13.30 sati.