Nina Vuković u hrvatskom dresu ruši osobne rekorde: Osvojila je mediteransko zlato u Valenciji i drugo mjesto u Beogradu!

26.01.2023. / Damir Žbulj

Najbolja velikogorička sportašica Nina Vuković nastavlja nizati sjajne rezultate, a briljirala je i u dresu hrvatske reprezentacije u španjolskoj Valenciji i Beogradu!

Valencia je bila domaćin dvoranskom prvenstvu mediterana za mlađe seniorke i seniore, a Nina je Lijepu našu predstavljala u utrci na 800 metara, gdje je osobnim rekordom 2:09,09 stigla do zlatne medalje, ispred Francuskinje Cherot (2:09,17) i Talijanke Belle (2:10,64).

Od devet hrvatskih predstavnika zlatne su bile i Veronika Drljačić na 400 metara i Klara Andrijašević na 1500 metara, dok je Jakov Vuković bio srebrni na 400 metara.

Ovo je bio najuspješniji nastup hrvatske reprezenTacije na U-23 prvenstvima Mediterana za mlađe seniore i seniorke!

NOVA SJAJNA UTRKA - NOVI OSOBNI REKORD

Nina je briljirala i u Beogradu na tradicionalnom seniorskom dvoranskom troboju Srbije, Slovenije i Hrvatske!

Ponovno je na 800 metara trčala svoje najbolje vrijeme (2:05,12) i to gotovo četiri sekunde brže nego u Valenciji, što joj je bilo dovoljno za drugo mjesto i pregršt bodova za Hrvatsku.

Nina će tek u lipnju napuniti 21 godinu, a u Beogradu je najbrža bila 31-godišnja Slovenka Jerneja Smonkar, koja je trčala 2:04,73.

Hrvatska je u Beogradu ukupno osvojila 163 boda, jednim više od Slovenije, a slavio je domaćin sa 180 bodova.

Pobjede za našu reprezentaciju ostvarili su Marino Bloudek na 800 m (1:51,14), Nino Jambrešić na 1500 m (3:51,45), Filip Kozina u troskoku (15,13 m), Veronika Drljačić na 400 m (53,92), Klara Andrijašević na 1500 m 4:26,32 i muška štafeta 4x400 m (3:14,45), u sastavu Karlo Videka, Marko Orešković, Mateo Ružić i Jakov Vuković.

Izvrsna je bila i Jana Koščak, koja je ponovo išla visoko, preskočivši 1,88 metara, što joj je bilo dovoljno za drugo mjesto iza domaće skakačice Angeline Topić, koja je pak preskočila čak 1,94 metra.

"Druga mjesta još su osvojili Lovro Nedeljković na 3000 m (8:14,83), Lukas Cik na 60 m prepone (8,19), Ivan Horvat u skoku s motkom (5,20 m), Lara Juriša u skoku s motkom (3,90 m), Lucija Leko u bacanju kugle (13,58) i ženska štafeta 4x400 m (3:46,88) u sastavu Klara Kapac, Klara Koščak, Anja Ramić i Veronika Drljačić. Treća mjesta su osvojili Roko Farkaš na 60 m (6,90), Ivan Paravac u skoku s motkom (5,10 m), Luka Šorman u bacanju kugle (13,88 m), Mia Wild na 60 m (7,56), Tea Faber na 3000 m (9:54,59), Lucija Grd na 60 m prepone (8,36), Anna Ćurković u skoku u dalj 6,04 m), Magdalena Perić u troskoku (12,71 m) i Viktorija Vujović u bacanju kugle (13,44 m)," pohvalili su se u Hrvatskom atletskom savezu.

Nina je početkom ove godine iz MK Velika Gorica prešla u AK Zagreb, što će sigurno donijeti i novi, dodatni iskorak ovoj izuzetno  perspektivnoj i talentiranoj atletičarki, koja je protekle dvije godine u nizu bila proglašena za najbolju sportašicu Velike Gorice!

Nina Vuković u hrvatskom dresu ruši osobne rekorde: Osvojila je mediteransko zlato u Valenciji i drugo mjesto u Beogradu! Nina Vuković u hrvatskom dresu ruši osobne rekorde: Osvojila je mediteransko zlato u Valenciji i drugo mjesto u Beogradu! Nina Vuković u hrvatskom dresu ruši osobne rekorde: Osvojila je mediteransko zlato u Valenciji i drugo mjesto u Beogradu! Nina Vuković u hrvatskom dresu ruši osobne rekorde: Osvojila je mediteransko zlato u Valenciji i drugo mjesto u Beogradu! Nina Vuković u hrvatskom dresu ruši osobne rekorde: Osvojila je mediteransko zlato u Valenciji i drugo mjesto u Beogradu! Nina Vuković u hrvatskom dresu ruši osobne rekorde: Osvojila je mediteransko zlato u Valenciji i drugo mjesto u Beogradu!